Cengiz DELİKTAŞ

Evet, Sevgili Dostlar, Tekrar Tüm İnsanlara Merhaba

BİZİM KENT Tiyatro yaşanan birçok olaya rağmen, kimin ne olduğu belli olunca hızını hiç bir zaman kesmediği gibi AYNI SEVİNÇ ve BAŞARI diyerek çalışmalarına hız kesmeden devam diyor, güzel bir şey değil midir?
Gerçekten harika bir olay, şöyle bir düşünceye davet etsem sizi bilmem ama bana kızar mısınız? Düşününün ki;
Sabah erkenden bir çalışma arzusu ile sabah 07.00 kahvaltı, bakım filan derken bir ” koşuşturma, işe erken varma, müdürlerle toplantı ve gelen telefonlar la görüşme, maaşın hakkından fazlasını verme, kısaca koşturma, koşturma ve akşam paydosundan sonra yine trafik, trafik ve EV dinlenme”
Bu konulara girmek istemezdim ama yazıyı yazdıkça oralara girdi. Kusura bakmayın ama gerçek bu.
Gerçek bir ihtiyaç olarak dinlenmek en önemli ihtiyaçlardan bir tanesidir, önemli olan bu ihtiyacı en güzel şekilde gerçekleştirmektir. Tabi şöyle sorular gelir gibi, ne yapmalı, ne yapıyorsun, nasıl hep böylesin, gibi sorular tahmin ile duyar gibiyim.
Tabi ki kimi arkadaşlar futbol, kahve muhabbetti, ülke sorunları hakkında, en güzeli kitap okuyarak geçirirler gibi beyinim düşünüyor. Bu yalnızca bir düşünce olarak, kısaca aman boş verin gelelim konumuza.
Ben yeni bir uğraş olarak kendimi boş zamanlarımda daha öncede belirttiğim gibi, Hobi olarak TİYATRO gurubuna girdim.
Aynı şekilde devam etmek ve kaoslarla dolu kafamı rahatlatmak için (Önümüze sunulan zorluklara rağmen ) YAŞASIN TİYATRO diyoruz, pardon buradan yeni bir konuya girecektim, fakat bunu bir sonraki yazımda tarafınıza açıklayacağım.
Benim bir Üstadım vardı, Bana şunu söyledi “Boş ver bilirsin su akar ve virajlara girse bile yolunu bulur.”
Şimdilik eyvallah diyorum.

VE DE GELEN GÜZEL BAHARA MERHABALAR DİYORUM YAŞASIN BAHAR GELDİ.

Bizim Kent tiyatro gurubu.
Cengiz DELİKTAŞ.

İlgili Makaleler

Kapalı