BeylikdüzüGenelKültür-Sanat

Defne YALNIZ ‘ın 60. Sanat Yılı

İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Defne Yalnız, Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde sanatının 60. yılını kutladı. “Nice Yıllara” adlı tiyatroyu da sahneleyen oyuncu, tek kişi olarak oynadığı oyunu dev bir kadroya dönüştürdü. Hayatında yaptığı yanlışların bedelini yalnız kalarak ödeyen kadının psikolojik bozukluklarının anlatıldığı oyun, izleyicileri hem eğlendirdi, hem hüzünlendirdi.

Bir Kadının Yalnızlığı Anlatıldı

Zerrin Karaman adlı tiyatro sanatçısının yalnızlığını, geçmişte yaptığı yanlış davranışların nelere mal olabileceğini, onu arayıp soracak bir kişinin bile kalmamış olmasını esprili bir dille anlatan oyun, doğum gününü kutlamak için hazırlık yapan yalnız bir kadının, çabalarının boşuna olduğunu herkese anlattı. Geçmişteki hataların artık geri dönüşü olmayacağının en güzel örneği “Nice Yıllara”, insanlara verilen değerin kişinin kendi çabasıyla da ilgili olduğunun altını çizdi.

“Defne Yalnız’ın Adı Beylikdüzü’nde Her Zaman Yaşayacak”

“Adnan Kahveci Mahallesi’ndeki Şehit Bilal Özcan İlköğretim Okulu Çok Amaçlı Salonu’nun adını da Defne Hanım’ın ismiyle taçlandırdık” diyen Belediye Başkanı İmamoğlu, “Adıyla her zaman Beylikdüzü’nde var olacak. Aynı zamanda orada, gelecek nesiller tiyatronun güzel yüzünü yansıtacaklar” diye konuştu. Sahnede olmaktan çok mutlu olduğunu belirten Yalnız, “Siz zaten kendiniz düşünerek okul sahnesine ismimi verdiğiniz zaman 60. yılımın en güzel armağanını bana vermiş oldunuz” dedi.

İlgili Makaleler

Kapalı