BeylikdüzüGenel

BEYLİKDÜZÜ’NDE SONBAHAR VE KIŞ SANATLA GEÇECEK

Beylikdüzü Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği Güz Dönemi Sanat Kursları başlıyor. Kayıtlar 27 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

“Sanat var olmaktır” diyen Beylikdüzü Belediyesi, sanat kursları düzenliyor. Hizmetin ücretsiz sunulduğu Güz Dönemi Sanat Kursları; çocuk, genç, yetişkin ve akademi kategorilerine göre ayrılıyor. Bu fırsattan yararlanmak isteyen bireyler için kayıtlar, 27 Eylül – 5 Ekim arasında olacak. Kayıt ve ders merkezleri ise Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Kavaklı Kültür ve Kurs Merkezi, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü olarak belirlenmiş durumda.

Çocuk, Genç, Yetişkin ve Akademi Sınıfları Olacak

Çocuk kategorisinde bağlama, drama, el becerileri, ebru, gitar, İngilizce, keman, piyano, resim, kukla, bale, hızlı okuma, ritim perküsyon branşları var. Genç kategorisinde güzel sanatlara hazırlık, bağlama, ritim-perküsyon, gitar, ney, diksiyon, İngilizce, yaratıcı yazarlık atölyesi, karikatür, kodlama yazılım ve modern dans dersleri yer alıyor. Yetişkin kategorisinde bulunan branşlar ise şöyle; resim, ebru, bağlama, bendir, ritim perküsyon, ney, kaligrafi, Arapça, diksiyon, amigurumi (örgü bebek), örgü atölyesi, takı tasarımı, el nakışı, temel bilgisayar eğitimi, halk oyunları, düğün oyunları, modern dans ve yağlı boya resim. Kurslar içinde belirli branşlarda ileri düzeyde sanat eğitimi almak isteyenler için akademi sınıfları da oluşturulacak. Bu sınıflarda da solfej ve nazariyat, piyano, keman, bağlama, gitar ve perküsyon dersleri verilecek.

 

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı