BeylikdüzüGenel

Bu Sene Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Kurbanlıkları taşıyan kamyon ve tırlar, Çamlıca gişelerini geçtikten sonra hayvan sevk noktasına yönlendirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ile polis, kamyonlarda inceleme yaptı. İnceleme ve kontrollerde sahiplerinde gerekli belgeler bulunan hayvanların kente girişine izin verildi. Kurbanlıklar, Beykoz Belediyesi’nin belirlediği alandaki çadırlara yerleştirilmeye başlandı.

Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Gümüşhane ve Samsun’dan geldiklerini belirten büyükbaş kurbanlık sahipleri, hayvan çadırları kiralarını pahalı buldu.

Ardahan’dan gelen kurbanlık sahipleri, şöyle konuştu:

“Ardahan’dan bin 700 kilometre yol kat edip üç güne buraya geldik. Çadır yerlerini Beykoz Belediyesi bize satıyor. 6 bin 500 liraya yer veriyor. 5 bin 300 liraya tır kiraladık, 6 bin 500 lira çadır kirası. 15 gün için bu para çok.

Ayrıca, kurbanlık fiyatlarının vatandaş için de bizim için de iyi olmasını isteriz. Geçen seneki fiyatlar bizi zorladı, fazla bir şey satamadık. Bayram sonrası yarı fiyatına verdik, kimse almadı. Tanıdıklara yok fiyatına verdik. Geri götürecek durumda değildik. Bu yıl büyükbaş hayvanlar için fiyatlar 5 ile 8 bin arası olur.”

Küçükbaş hayvan fiyatları da ortalama 500 TL ile 1000 lira arasında değişiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı