Bize TakılanlarGündem

Türkiye’nin Covid-19 ile Sınavı Araştırması

Türkiye genelinde mobil olarak yapılan Türkiye'nin Covid-19 ile Sınavı Araştırması sonuçları

Türkiye genelinde mobil anket olarak gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin Covid-19 ile Sınavı Araştırması’ her 10 kişiden 9’unun virüsün yayılma hızını kesmek için sokağa çıkma yasağını istediğini gösterdi. 

Bir araştırma şirketi tarafından yapılan Türkiye’nin Covid-19 ile sınavını anlamak için ikinci araştırmanın neticeleri yayımlandı.

3-5 Nisan 2020’de, Türkiye temsili, 81 ilde 15 yaş ve üzeri 4 bin 140 kişi ile mobil anket ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, her 10 kişiden 9’u “Virüsün yayılmasını önlemek için sokağa çıkma yasağı olmalı” dedi.

“Dışarı çıkanların yüzde 39’u işe gidiyor”
Araştırmada yer alan verilere göre; ankete katılanların yüzde 34’ü son bir hafta içerisinde evden hiç çıkmadığını belirtirken, yüzde 66’lık çoğunluk en az bir kez veya daha fazla dışarı çıktığını söylüyor.

Kadınlar arasında son bir haftada evden çıkmama oranı yüzde 44’e yükselirken, erkekler arasında ise dışarıya çıkanların oranı yüzde 77’ye dayanıyor. Evden çıkanlara bir hafta içerisinde kaç kez dışarı çıktıkları sorulduğunda, yine erkeklerin hemen her gün (haftada ortalama 7 kez), kadınların ise ortalama 3 kez evden çıktıkları görülüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı