BeylikdüzüGündem

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ KAR YAĞIŞI ÖNCESİ ALARMA GEÇTİ

Beylikdüzü Belediyesi meteorolojinin kar yağışı uyarısı üzerine harekete geçerek, ilçede yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı gerekli tedbirleri aldı. 1000 personel ve 123 araçla 7/24 esasına göre sahada olacaklarını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü Belediyesi olarak koordinasyon toplantılarımızı gerçekleştirerek, ilçede yaşanabilecek olumsuzluklara karşı gerekli tüm tedbirleri aldık.” dedi. Vatandaşlara çağrıda da bulunan Başkan Çalık, “Araçlarınızda kış lastiği olmadan lütfen trafiğe çıkmayın, toplu taşıma araçlarını kullanın. Kent içi trafiğinde sıkıntılar yaşanmaması için mümkün olduğunca evlerinizde kalmaya gayret gösterin.” uyarısında bulundu.

Beylikdüzü Belediyesi meteorolojinin kar yağışı uyarısı üzerine harekete geçerek, gerekli tüm tedbirleri aldı. Yoğun kar yağışı dolayısıyla meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı kriz masası oluşturan belediye, 123 araç ve 1000 personel ile 7/24 teyakkuzda olacak. Özellikle sağlık kuruluşlarına ulaşımı sağlayan yollar başta olmak üzere tüm bağlantı yolları ve ana arterlerin açık kalması için hazır olan ekipler, bu kapsamda greyder, damperli kamyon, kar küreme araçları, binek araçlar, el ile tuzlama araçları ve kepçelerden oluşan araçlarla hizmet verecek. Ayrıca araçlarla gerçekleştirilecek olan tuz serpme çalışmalarının yanı sıra yağış öncesi Beylikdüzü genelinde kritik noktalardaki kamu kurumlarına tuzlar yerleştirildi. İhtiyaç halinde ise site ve konutlarda vatandaşların talebini karşılamak üzere 6 bin çuval tuz 25’şer kiloluk paketler halinde ücretsiz olarak dağıtılacak. Öte yandan belediye ekipleri tarafından ilçede bulunan sokak hayvanlarına barınma ve bakım hizmeti verilerek. Bu kapsamda 50 ayrı noktaya günlük olarak yaklaşık 1 tona yakın mama bırakılacak.

Çalık: Kar yağışı öncesi tüm tedbirleri aldık

Beylikdüzü Afet Anı Koordinasyon ve Lojistik Merkezi’ne giderek tüm hazırlıkları yerinde inceleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü’nde kar yağışı öncesi hazırlıkların tamamlandığını belirterek, “Beylikdüzü Belediyesi olarak koordinasyon toplantılarımızı gerçekleştirdik.  Meteoroloji tarafından yarın sabaha karşı kar yağışının şiddetli olacağı bilgisi tarafımıza iletildi. Bu kapsamda ilçede yaşanabilecek olumsuzluklara karşı gerekli tüm tedbirleri aldık. Vatandaşlar Afet Anı Koordinasyon ve Lojistik Merkezi’nden tuz ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Tüm ekiplerimizi bu akşamdan itibaren belli noktalarda konuşlandıracağız. Beylikdüzü Belediyesi olarak vatandaşların hiçbir sıkıntı yaşamadan kar yağışını atlatmasını sağlayacağız.” dedi. Vatandaşlara çağrıda da bulunan Çalık, “Araçlarınızda kış lastiği olmadan lütfen trafiğe çıkmayın, toplu taşıma araçlarını kullanın. Kent içi trafiğinde sıkıntılar yaşanmaması için mümkün olduğunca evlerinizde kalmaya gayret gösterin.” uyarısında bulundu.

İlgili Makaleler

Kapalı