BeylikdüzüGenel

Oğlunun Sorusu Başkan İmamoğlu’nu Terletti

MEV Koleji 3B Sınıfı öğrencileri, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti. Miniklerin sorularını yanıtlayan Başkan İmamoğlu, kolejde öğrenci olan oğlu Semih’in, “Bu kadar yoğunluğunuz arasında çocuklarınıza yeteri kadar vakit ayırabiliyor musunuz?” şeklindeki sorusuna esprili bir cevap verdi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendilerini ziyarete gelen MEV Koleji 3B Sınıfı öğrencileri ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Miniklerin hepsi ile teker teker ilgilenen Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çocukların yönelttiği soruları içtenlikle yanıtladı. Oldukça anlamlı sorular soran minikler, zaman zaman Belediye Başkanı İmamoğlu’nu şaşırttı. Oğlu Semih’in İmamoğlu’na yönelttiği “yoğunluğunuz arasında çocuklarınıza vakit ayırabiliyor musunuz?” sorusuna esprili bir cevap veren Başkan İmamoğlu oğluna dönerek, “Semih’e söyle, çocuklarıma daha fazla vakit ayıracağım” dedi.

“Çocukların Dünyasını Zenginleştireceğiz”

Belediye Başkanı İmamoğlu’nun miniklerle yaptığı karşılıklı diyaloglarla devam eden ziyarette, MEV Koleji öğrencilerinin, çocuklar için nasıl projeler yapılacağını sormaları üzerine Ekrem İmamoğlu, “Çok projemiz var. Dünyanızı zenginleştireceğiz. Kültür merkezlerimizde özellikle sanat, kültür ve spor dallarında kurslar ve faaliyetler düzenleyeceğiz. Park alanlarınız daha eğlenceli olacak. Daha fazla yeşil alan ve aktivite alanı olacak. 1milyon m2’lik alanda Yaşam Vadisi adını koyduğumuz Şehir Parkı’nı tamamlayacağız” diye konuştu. İmamoğlu ayrıca tarih ve deniz canlıları konulu müzelerin açılacağını da belirtti.

Cevabı, Miniklerden Alkış Aldı

Öğrencilerin “Başkan olarak örnek aldığınız bir kişi var mı” sorusuna ise Başkan İmamoğlu’nun, “Sadece bir isim vermem mümkün değil çocuklar; ancak doğru yapılan her şeyi örnek alabilirim. Hayranı olduğunuz ve yolunu takip ettiğiniz bir lider var mı diye sorarsanız, elbette Mustafa Kemal Atatürk derim” şeklindeki cevabı salondaki öğretmen ve öğrencilerden alkış aldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı