BeylikdüzüGenelGündem

Kadın Meclisi Hayallerin Gerçek Olması Adına Toplandı

Beylikdüzü Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü birçok anlamlı etkinliklerle kutladı. Evimiz Beylikdüzü Derneği ve belediye işbirliğiyle “Bir Hayalimiz Var” temalı kadın meclisi buluşması gerçekleşti. Programa başlamadan önce tüm emekçi kadınlar için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Meclise, kadın meclis üyeleri, müdürler, başkan yardımcıları, muhtarlar, stk ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur ve Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na kadınlar adına yaptıkları anlamlı çalışmalar için plaket ve çiçek takdim edildi. Okur, başta annesi olmak üzere tüm kadınlara emekleri için teşekkür etti. Plaket ve çiçeğini annesi Hava İmamoğlu’nun elinden alan İmamoğlu ise, “Herkes gibi benim de tanıdığım ilk emekçi kadın annemdir. Tüm kadınlar emekçi ve onların bu ülkede huzurlu, keyifli, özgür ve güvenli bir biçimde yaşamasını sağlamamız gerekiyor. Ben de üzerime düşen görevi mahçup olmadan yapmak için çalışıyorum. Tüm kadınların Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.” dedi.

Toplantının ardından kahvaltıda yüzlerce kadınla buluşan Başkan Ekrem İmamoğlu, herkesi tek tek selamladı. Işıldak Kültür Sarayı’nda gerçekleşen kahvaltıda kadınlara önemli mesajlar veren İmamoğlu, “Hayata katılan kadınların olduğu bir Beylikdüzü yaratmak istiyoruz. Yapılan iki yeni kültür merkezinin de kadınlara yönelik olması için çaba gösterdik ve biri Özgecan Aslan Kültür Merkezi, diğeri Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi olarak isimlendirildi.” diye belirtti. Cumhuriyet’in Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türkiye’de kadınların haklarını Avrupa’dan bile önce aldığını hatırlatan Başkan
İmamoğlu, “Unutmayalım ki onu da yetiştiren ve aslında hayatı değiştiren bir anne var o da Zübeyde Ana’dır. Türkiye’de mutlu olmak istiyorsak sizler bu işe el koymalısınız. Ülkenin geleceğine siz kadınlar yön vermelisiniz.” şeklinde kaydetti.

İlgili Makaleler

Kapalı