BeylikdüzüGündem

KÜLTÜRSEM’DE YENİ DÖNEM KAYITLARINA YOĞUN İLGİ

Beylikdüzü Belediyesi tarafından her dönem binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşen Kültürsem Kültür Sanat Kursları’nda yeni dönem kayıtları başladı. Başvuruların başladığı ilk günden itibaren yoğun ilgiyle karşılanan kurslar kapsamında, çocuk ve yetişkin kategorileri olmak üzere toplamda 32 farklı branşta, uzman eğitmenler tarafından eğitim verilecek. Ücretsiz kurslarda yeni dönem kayıtlar, şahsen başvuruyla kabul edilirken, eğitim almak isteyenler Beylikdüzü’nün çeşitli noktalarında bulunan yedi merkezde kayıt formunu doldurarak kurslara kayıt olabilecek.

Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kültürsem Kültür ve Sanat Kursları’nın, 2022-2023 eğitim dönemi kayıtları başladı. Belediye tarafından ücretsiz olarak verilecek kurslarda ilçede yaşayan vatandaşlara, yetişkin ve çocuk kategorileri olmak üzere toplamda 32 farklı branşta eğitim alma imkanı sağlanacak. 7-13 yaş aralığındaki çocukların katılabileceği kültür ve sanat kurslarında; resim, gitar, bağlama, modern dans, halk oyunları, piyano, drama, İngilizce ve matematik branşlarında eğitim verilirken bale branşına ise 5 yaş ve üstü çocuklar başvurabilecek. 

Yetişkinler için 22 farklı branş 

14 yaş ve üstü vatandaşların katılabileceği yetişkin kurslarında ise; resim, etkili konuşma teknikleri, diksiyon, bağlama, gitar, kemençe, ney, Türk oyun havaları, halk oyunları, tiyatro, ritim, çeyiz ürünleri, nakış, elde kurdela, keçe yapımı, ahşap yakma,  takı tasarım, ahşap boyama ve ebru alanında eğitimlerden yararlanabilecek. Bunun yanı sıra kursiyerler Arapça, İngilizce ve Almanca branşlarında alacakları eğitimlerle yabancı dil seviyelerini de ilerletebilecek. 

Kayıtlar 7 ayrı merkezden şahsen başvuruyla kabul edilecek

Beylikdüzü’nde ikamet etme zorunluluğunun bulunduğu kurslara; Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi, Barış Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi, Beylicium AVM Kurs Merkezi, Kavaklı Kurs ve Kültür Merkezi, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi, Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi’nden form doldurularak kayıt olunabilecek. Sınırlı sayıda kontenjanın bulunduğu kurslar için başvurular, hafta içi ve hafta sonu her gün kayıt noktalarından şahsen başvuruyla alınacak. Eğitim ise 4 Ekim tarihinde başlayacak. Beylikdüzü Belediyesi Kültürsem kursları hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, www.beylikduzu.istanbul web sitesini ziyaret edebilir veya 444 09 39 numaralı çağrı hattını arayabilirler.  

İlgili Makaleler

Kapalı