DünyaKültür-Sanat

Kartpostal Arkadaşlığı Nasıl Kurulur?

Güvenli bir şekilde nasıl dünyanın dört bir yanına kartpostal gönderebilir ve alabilirsiniz?

Kartpostal arkadaşlığı ile ilk kez tanışan biri iseniz ilk önce güvenli bir şekilde bunu nasıl yapacağınızdan bahsetmemiz gerek. Evet biliyorum özellikle bu yıllarda adresini hiç bilmediğin birine vermek ve güvenmek inanılmaz zor. Ama bunun için birden çok yol var.

Öncelikle adres olarak evinizi belirtmek istemiyorsanız PTT’den posta kutusu kiralayabilir/satın alabilirsiniz. Bu şekilde hem adresiniz kısa olacaktır aynı zamanda ev adresinizi vermeden dünyanın dört bir yanından kartlar alabileceksiniz.

Adres işini hallettiğimize göre size kartpostal göndermek ve sizden kartpostal almak isteyecek insanları nereden bulacaksınız? Bunun için birkaç site önereceğim. Bu sitelerde sistem şu şekilde ilerliyor.

Hesabınızı oluşturuyor nelerden hoşlandığınız ve ne gibi kart postallar istediğinizi yazıyorsunuz, adresinizi de tabii. Adresiniz herkese açık bir şekilde görünmüyor sadece size kartpostal göndermek üzere seçilen kişilere açık oluyor.

Sitede kartpostal yolladığınız kişiler ile kartpostal aldığınız kişiler farklı ve her yeni kartpostal yolladığınızda değişiyor. Bu şekilde rastgele kişiler ile temas kurmuş oluyorsunuz.

Siteye üye olduğunuzda aynı anda 5 tane (siteye göre değişiyor) kartpostal yollayabiliyorsunuz. Ve kartpostalların üzerine yazdığınız kodu siteye giren her kişi için de başka birine sizin hesabınız gösteriliyor (kartpostal yollamak isteyen birine). Bu şekilde sistem ilerliyor.

Size önerebileceğim güvenli siteler:

postcrossing(.)com

postcardunited(.)com

Mutlu kartpostallaşmalar <3

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı