BeylikdüzüGenelKültür-Sanat

JÜLİDE ÖZÇELİK ÖZGÜRLÜĞÜN MÜZİĞİNİ YAPTI

Beylikdüzü Caz Günleri, Jülide Özçelik’in sesiyle Yaşam Vadisi 1. Etap içerisindeki Yaşam Kafe’de gerçekleşti. Türk müziğinin seçkin örneklerini cazla birleştiren sanatçı herkesi kendine hayran bıraktı. Neşat Ertaş’tan Aşık Veysel’ e usta sanatçıların şarkıları muhteşem bir orkestra tarafından çalındı.

Solist Jülide Özçelik Beylikdüzü Caz Günleri’nin 3. gecesinde keyifli bir performans sergiledi. Beylikdüzü’nde E-5’ten sahile kadar uzanan 1 milyon metrekarelik etki alanına sahip Yaşam Vadisi 1. etabı içerisinde bulunan Yaşam Kafe’de gerçekleşen konserde türküler caz halleriyle dinlendi. Neşat Ertaş’tan Aşık Veysel’ e ünlü sanatçıların şarkıları muhteşem bir orkestra tarafından çalındı. Geceye katılan dinleyiciler müziğe hep bir ağızdan eşlik etti.

“Caz Özgürlük Demek”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaşanan sanat dolu gece için sanatçı konuklara teşekkür etti. İmamoğlu, “İstanbul’un en büyük parklarından biri olan Yaşam Vadisi’nde ilk konserimizi gerçekleştirdik. Sanatın her rengini bu ilçeye kazandırmanın çabası içerisindeyiz.”dedi. “Beylikdüzü’nde vatandaşlarımız sanatın her tadından yararlanmak istiyor” diyen İmamoğlu, “Caz özgürlük demek” diye de belirtti. Yaşam Kafe’de 2 Ekim tarihinde sona eren Caz Günleri’nde, Kemenjazz’ın vereceği konserin ardından son gece Emin Fındıkoğlu +12 sahne aldı.

İlgili Makaleler

Kapalı