BeylikdüzüGenel

Ekrem İmamoğlu, Aydın Denktaş’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) kurucu ve ilk Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’ı geçirdiği rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Ziyarette, Denktaş ailesine geçmiş olsun dileklerini ileten Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, aynı zamanda Beylikdüzü’nde oturan Aydın Dektaş ile keyifli bir sohbette bulundu. Denktaş ile eğitimi sebebiyle Kıbrıs’ta bulunduğu dönemle ilgili anılarını paylaşan İmamoğlu, “Kıbrıs’ta eğitim görürken birkaç takımda futbol oynamıştım. Sonra Türk Ocağı’nda kaleci olmamı istediler. Ocağın kalecisi yoktu. Hemen lisansımın çıkması gerekiyordu. O sırada kızınız Ender Vangöl’ün evine misafir edildim ve17 yaşında ocağın lisanslı kalecisi olmuştum” dedi.

Beylikdüzü’nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) kurucu ve ilk Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın anısını yaşatmak istediklerinin ve 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtı dolayısıyla bir hazırlık içerisinde olduklarının bilgisini veren Başkan İmamoğlu, “Bu anlamlı günde sizi de ağırlamaktan onur duyacağım” diyerek ziyaretini sonlandırdı.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı