BeylikdüzüManşet

DİGİTAL DÖNÜŞÜMDE ÖNCÜ BELEDİYE

Beylikdüzü Belediyesi, Elektronik Belge Yönetim Sistemleri arasında bütünlüğü sağlamak ve en üst seviyede güvenlik önlemleri uygulamak amacıyla Elektronik Yazışma Projesi 2.0’ı, hayata geçiren ilk belediyelerden biri oldu. Pek çok yenilik ve kazanımın hayata geçmesini sağlayan projeyle, Beylikdüzü Belediyesi’nde belge güvenliği artık çok daha üst seviyede sağlanıyor.

Beylikdüzü Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından başlatılan Elektronik Yazışma Projesi 2.0’a ilk geçiş yapan belediyelerden biri oldu. Kamu kurum ve kuruluşlarının 30 Nisan 2021 tarihine kadar geçiş yapması gerekli olan proje, resmi yazışmaların elektronik ortamda çok daha güvenli ve etkin şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Resmi yazıdaki belge ve bileşenlerin, tanımlanmış kurallara uygun, tek bir elektronik dosya halinde bir araya getirildiği EYS 2.0 ile belgeler artık, elektronik belge yönetim sistemleri arasında bütünlüğü sağlanarak, en üst seviye güvenlik önlemleri uygulanarak aktarılıyor.

E-mühür ile E-belgeler Artık Şifreli

Yapılan yenilik ve kazanımlar hakkında bilgiler aktaran Beylikdüzü Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Naim Demirci, “EYP 2.0 ile birlikte elektronik mühür ile belge gönderebiliyor, kurumsal şifreleme sertifikası ile elektronik belgeleri gönderici ve alıcı tarafından şifrelendirebiliyoruz. E-mühür ile aynı zamanda elektronik ortamda yazışma yapan kurumların kimlikleri güvenilir şekilde tespit edilebiliyor. Üst seviye güvenlikle, farklı sistemlerin birlikte çalışmasını sağlayan projeyle, uluslararası standart da kullanılmış oluyor. Bunların yanında sisteme elektronik paraf esnekliği, tarih alanı esnekliği gibi yenilikler de dahil edilmiş oldu.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Kapalı