DünyaGenelManşet

Covid’e yakalanan iki çocuk annesi Sydney, Aşı karşıtları hakkında Facebook gönderisi yaptı

Yoğun bakımda tam aşılı sıfır hasta var.

 

Covid’e yakalandıktan sonra hastaneye kaldırılan iki çocuk annesi, virüs inkarcılarını pandemi hakkında internette “mide bulandırıcı” yanlış bilgiler yaydıkları için kınadı.

Lorraine, Cumartesi sabahı, o, annesi, kocası ve iki çocuğunun, otistik kızının Sidney’deki uzmanlık okulunda bir salgın sonrasında pozitif test edilmesinin ardından hastaneye kaldırıldı.

Virüsün bir sonucu olarak her iki akciğerinde de zatürree gelişti.

Lorraine, Daily Mail Australia’ya , hastane yatağında nefes almakta zorlanırken Facebook beslemesinde pandeminin ‘aldatmaca’ olduğunu öne süren gönderileri gördüğünde gözyaşlarına boğulduğunu söyledi .

Başka bir Kovid inkarcısının Sidney’deki mevcut salgının nedeninin aşılar olduğu gibi gülünç iddiada bulunduğunu ve bir başkasının şunları söylediğini gördü: “Covid her yerde ve Tanrı da öyle” dediğini gördü.

‘İnsanlığa olan umudumu kaybetmeme neden oluyor’ dedi.

‘Acı çekenler, aileleri ve ön saflarımızdakiler için kötü bilgilendirilmiş yorumların duyarsızlığı ve saygısızlığı karşısında harap oldum.’

Lorraine (resimde), kızının okulunda bir salgın nedeniyle Covid’e yakalandıktan sonra hastaneye kaldırıldı. O aşılanmamıştı.

Lorraine’in hala nefes almak için yardıma ihtiyacı var ve yüksek akışlı bir oksijen makinesine bağlı.

Sosyal medyada yayılan yanlış bilgileri ve tehlikeli, asılsız iddiaları temizlemek için ailesinin hikayesini paylaşmasını istedi.

Amerikalı yazar Harlan Ellison’dan alıntı yapan Lorraine, Facebook’ta kimsenin cahil olmaya hakkı yok. dedi

Alıntının yanı sıra Lorraine şunları yazdı: ‘Covid ile hastaneye kaldırılmak beni düşündürdü… Geçen yıl boyunca hiç bu kadar kendini doktor, epidemiyolog, adli patolog vs. görmemiştim. Uzmanların değeri toplumda ne zaman kötüleşti?

‘Dr Google ve Dr sosyal medya mezunlarının görüşleri,Ne zaman hayatlarını belirli bir alanda eğitime ve araştırmaya adayanlarla aynı veya inanılmaz derecede daha değerli olduğunu sandılar?’

Lorraine, bir arkadaşına pandemi hakkında soru sorduğunda kendisine hastanedeki herkese Covid’li aşı olduğunu ve ölenlerin iki doz olduğunu söylediklerini söyledi.

Gerçekte, NSW genelinde yoğun bakım ünitesindeki 34 hastanın 27’si aşılanmamış. Kalan yedi kişi bir doz yapılmış.

Yoğun bakımda tam aşılı sıfır hasta var.

İlgili Makaleler

Kapalı