BeylikdüzüBize Takılanlar

Deniz Canlıları Müzesi

Bugün de bize “Deniz Canlıları Müzesi” takıldı. Beylikdüzü Yaşam vadisinde gezinirken Balıkçı Kenan Tesislerine uğradık. İyi ki uğramışız.

Balıkçı Kenan Tesisleri içinde yer alan dünyada ilk ve Türkiye’de tek olduğu söylenen Deniz Canlıları Müzesini gezmek ve hakkında bilgi alma fırsatımız oldu ve bu bilgileri sizlere aktaralım istedik.

Yaklaşık 50 yıllık emekle kurulan bu müze, en küçük deniz canlılarından en büyük deniz canlılarına kadar kadar denizlerimizde yaşayan hemen her çeşit deniz canlısının mumyalanarak konulduğu ve muhafaza edildiği bir yer.

Kış mevsiminin yaklaşması üzerine müzedeki mumya balıkların tümünün elden geçirilerek restore edildiğini her çeşit bakımlarının yapıldığını belirten müze yetkilileri ayrıca sergi alanlarının da yenilendiğini  söylediler.

Müzenin bu yıl da ücretsiz olarak ziyarete açık olacağını, ziyaretçilerin mumyalar karşısında çok heyacanlandıklarını ve şaşırdıklarını söyleyen yetkililer müzeye gelen herkesin oldukça fazla fotoğraf çektiklerini ve yeni ziyaretçileri ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını belirttiler.

Biz de size bu müzeyi mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

 

İlgili Makaleler

Kapalı