BeylikdüzüGenel

Bizimkent Sitesindeki Sıkıntılar Arttı.

Bizimkent Sitesindeki Sıkıntılar Arttı.

Son zamanlarda Beylikdüzü’nün gözde yerleşim birimlerinden olan Bizimkent’te ada yöneticilerinin uygulamaları karşısında site sakinlerinin rahatsızlarını dile getirmeye başladığı ve yapılan uygulamalardaki hataları dile getirmek istedikleri belirtiler.
Gürsel ÖZKAN

Bizimkent’in eski yöneticilerinden DELTA YATIRIM HOLDİNG A.Ş. Enerji Grup Başkanı Gürsel ÖZKAN   iş temposundan bize zaman ayırarak Bizimkent’teki yapılan son uygulamalar hakkında bir söyleşi yaptık. Bizimkent’in son durumu hakkındaki değerli görüşlerini Beylikduzu.com ile paylaşan Gürsel Bey iyi yapılan her iş bizim için değerli, Taş üstüne taş koyan kim olursa olsun mutlaka alkışlarız ve destek oluruz, dedi.

Mantolama problemi
Ancak 186 ada da B loklara yapılan dış cephe Mantolama uygulamasının Deprem bölgesi olan İstanbul’umuzda perde beton şeklinde inşa edilen Bizimkent sitesinde binaların taşıyıcı sistemlerine zarar verdiğinin belirtti.Dış cephe boyası ile birlikte yapılan mantolamada havalı tabancalar ile çivileme usulune göre yapılan işlemin binalardaki taşıyıcı sisteme mutlak surette zarar verdiği bunun olumsuz etkilerinin de ancak bir deprem ile anlaşılacağı bunun yerine yeni uygulanan daha modern sistemlerle binalara zarar vermeden yalıtımın yapılması gerektiğini belirtti. Ki Hatırlayanlar Ceylan inşaatın sıkı sıkı tembih edip Tablo bile asmayın bu binalarda kolon yoktur taşıyıcı görevi perde betonlar yapar dediler.

Çatılar
Gürsel Bey kendi yöneticilik döneminde çatıların tamamına yakınını gelen şikayetleri değerlendirerek küçük onarımlarla sürekli sıhhatli halde tuttuklarını ifade etti. Gürsel bey, buna rağmen Dış cephe boya ve mantolama yapılırken çatıların tamamının yine boya firması tarafından yapıldığını gördüğünde, neden çatıların tamamını yeniden yapıyorsunuz diye yöneticilere sorduğunda bu iş için firmaya para ödenmediğini bedavaya yaptırdık cevabını verdiklerini ifade etti. Bedava yaptırılan iş  asıl işin fiyatının her zaman çok yüksek olduğunu insanın aklına getirir.

Çevre
Boya firması ile yapılan sözleşmeye göre boya ve mantolama yapılırken etrafa verilen zararlar mutlaka karşılanacaktır ibaresi varken, bahçelere verilen zarar ada bütçesinden karşılanmıştır. Aynı şekilde daha 3-4 yıl önce değiştirilen B blok giriş üstündeki polikarbon kubbeler boyacıların fütursuz ve umarsız çalışmalarından heba olmuş ve buda tazmin edilmeden bedeli ada bütçesinden karşılanmıştır. Etrafa verilen zararların dışında sözleşmeye göre boya firması tarafından alınarak ada yönetimine verilmesi gereken Enerji Kimlik belgeleri de halen verilmemiştir.

bizimkent-giris-

Boya işinin bitimi ile işler ilgili yöneticiler tarafından teslim alınmıştır. Yöneticiler biliyorsunuz yaptıkları işler karşılığında ada genel kurulunca belirlenen hakkı huzur ücreti alırlar. Buna rağmen boya ve mantolama işi teslim alınırken zaten yapması gereken kontrol ve teslim alma işi için bir yöneticinin boya firmasından para aldığı iddiasının herkesin dilinde olduğunu söyledi. Bunun da kabul edilebilir bir şey olmadığını belirtti..

Giriş Kapısı
Çalışan bir sistem varken yenisini getirmek israftır. Ada ana giriş kapısında demir kapının sürekli bozulmasından dolayı kollu bariyer sistemine geçeceğiz başkaca bir şey yapmayacağız derken, OGS sistemi bir tarafa atılmış ve yine lüzumsuz masraflar yapılarak manyetik bantlı HGS sistemine geçilmiştir. Bunun için de kapılara yazılan yazıdan kat maliklerinden ayrıca para istenmeyeceği ama ada bütçesinden bunun ödendiği anlaşılmıştır.bizimkent-giris-kapisi bizimkent-giris-kapisiAma belli ki bir finansman açığı oluşmuştur. Bu açığı kapatmak için bu sistemleri kullananların bedava dağıttığı, maliyetinin 2-3 TL yi geçmediği manyetik bantların 30.TL ye dağıtılacağı duyurulmuştur

.bizimkent-giris-kapisi

Güvenlik Mobaları
Bu da yetmezmiş gibi tüm güvenlik moboları çok lüzumsuzca değiştirilerek yeni bir masraf kapısı açılmıştır. Toplu yaşamın hüküm sürdüğü bu tür sitelerde bir yandan mevcut değeri koruyup yükseltmek varken, bir yandan da her şeyin olmasını isteyen hali vakti yerinde olanlarla, emekli zar zor geçinen insanların ihtiyaçlarının giderilmesini ekonomik olarak ortak bir noktada buluşturma gereği vardır, yöneticilik budur.

Diyafon
Bu arada soru üzerine Diafon sistemine değinen Gürsel bey, geçen yıl yapılan diafon sistemindeki en büyük eksikliklerden birinin ana giriş panelinin ışıklı olmamasıdır diye ifade etti.

Doğalgaz faturaları
Bu kış mevsiminde daire içi sıcakların 26-27 derece olduğunu bir çok evde pencerelerin sürekli açık olarak anca oturula bildiğini,bu şekilde doğalgaz kullanımında gerçek bir israf yapıldığını belirtti.

Şenol Kiraz
Gürsel Bey tüm bunlar ile birlikte yöneticilerden Şenol Kiraz Bey’in samimiyeti ve dürüstlüğüne tam olarak güvendiğini belirterek bu yapılan yanlışlara Şenol Beyin nasıl itiraz etmediğini merak ettiğini söyledi. Yönetici’nin asıl görevinin sitede yaşayan tüm insanların ekonomik ve sosyal durumlarını göz önünde bulundurarak asgari noktada buluşturarak sitemizin işlerini en ekonomik şartlar ile yerine getirmek ile yükümlü olduğunu tekrar ederek, Yöneticiliğin bu olduğunu söyledi.

Gürsel Özkan’a bu açıklamaları için teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Kapalı