BeylikdüzüGenel

Beylikdüzü’ne aidiyet duygusu kazandıracak projelerimiz geliyor

Beylikdüzü Belediye Başkanı İmamoğlu, canlı yayın konuğu olduğu TRT Radyo 1’de önemli mesajlar verdi. “Kültür, sanat, spor ve eğitim alanlarında hayata geçireceğimiz projelerle toplumun tamamının ilçeye olan aidiyet hissini güçlendireceğiz” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu, TRT Radyo 1’de yayınlanan Yönetim ve Çözümler programının sunuculuğunu yapan programcı Sırrı Er’in canlı yayın konuğu oldu. Beylikdüzü’nü fark yaratacak projelerle yeniden tasarlayacaklarına vurgu yapan Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, program boyunca dinleyicilerden gelen soruları da yanıtladı.

“Metro’yu Hızlandıracağız”
Hâlihazırda 250 bin nüfusa sahip olduklarını; ancak bu sayının 500 bin nüfusu yakalayacağı ön görüsü ile hareket ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı İmamoğlu, özellikle ulaşım konusunda devreye girecek Metro projesinin hızlanması adına yoğun bir çaba içinde olduklarını söyledi. Beylikdüzü’nün E-5’ten giriş noktalarının trafik açısından sıkıntı oluşturduğunu da ekleyen İmamoğlu, bilhassa Bizimkent Köprüsü’nün ve ilçenin en az 4 noktasının çözümü için konuyu Büyükşehir Belediyesi’ne taşıyacaklarını kaydetti.

İlçenin Merkezi “Yaya Bulvarı” Olacak
Dinleyicilerden gelen soru üzerine Cumhuriyet Bulvarı projesinden bahseden Ekrem İmamoğlu, “Beylikdüzü’nün bir merkezi, bir kalbi yok. Şahane bir ilçe ama ortak alanımız eksik. Bu noktada kültür merkezimizden E-5’e kadar uzanan 1.5 km’lik alanı “Yaya Bulvarı”na dönüştüreceğiz. İçinde parklar, sosyal donatılar, yakın tarih müzesi ve nefes alınıp dinlenebilecek mekânlar olacak bir proje bu. Beylikdüzü’ne yakışan merkez dokusunu halk ile kavuşturacağız” diye konuştu.

Kültür ve Sanat Varsa İletişim de Var…
Radyo Programcısı Sırrı Er’in Belediye Başkanı İmamoğlu’na yönelttiği, “Beylikdüzü’nde olmazsa olmaz dediğiniz projeleriniz neler olacaktır?” sorusu üzerine İmamoğlu, “Maalesef yapılanması daha yeni sayılan Beylikdüzü’nde bir aidiyet duygusu oluşamıyor. İnsanların otel gibi sadece gece kaldığı, işlerine ulaşmak için tercih ettiği bir ilçe algısından çıkarmamız gerekiyor. İlçeyi kültür, sanat, spor ve eğitimle besleyip, vatandaşların aidiyet hissini güçlendirmemiz lazım. İlçeyi takip etmek isteyen bir hemşehri grubu oluşturmamız önemli” dedi

İlgili Makaleler

Kapalı