BeylikdüzüGenel

Beylikdüzü’nden Bosna Hersek’e kardeşlik köprüsü

Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketi sonucu oluşan tahribatı gidermek amacıyla harekete geçen Beylikdüzü Belediyesi, 2,5 yardım tırını Büyükçekmece-Ahmediye gişelerinden yola çıkardı.

Bosna’da meydana gelen sel felaketinde mağdur olan vatandaşlar için Marmara Belediyeler Birliği altında toplanan belediyeler yardım kampanyası başlattı. Beylikdüzü, Büyükçekmece, Ataşehir, Beşiktaş, Kadıköy ve Çatalca Belediyeleri, topladıkları yardım malzemelerini Bosna’ya ulaştıracak 5 yardım tırını Ahmediye Gişeleri’nde yapılan törenle uğurladı.

Beylikdüzü Belediyesi de; gıda, bebek yiyecekleri, tekstil, temizlik, kişisel bakım ürünleri ve iş malzemelerinden oluşan 2,5 tırı, Bosna Hersek’in Sanski Most Belediyesi’ne ulaştırmak için yola çıkardı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise konuyla ilgili açıklama yaparak, “Bosna’yla kurduğumuz bu kardeşlik köprüsünün yaraları saracağına inanıyoruz. Yardım malzemelerinin içeriğinin oluşmasında katkılarını esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Bosnalı kardeşlerimize uzattığımız el daimi olacaktır. Sıkıntı yaşayan tüm vatandaşlarımızın acısını paylaşıyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı