GenelTürkiye

Ve Mancini Galatasaray’ın Başında

Galatasaray, Roberto Mancini ile görüşmelere başlandığını borsaya bildirdi.

İtalyan hoca, dün öğleden sonra özel uçakla Sabiha Gökçen Havalimanı’na getirildi. İtalyan teknik adamı Kulüp Direktörü Bülent Tulun karşıladı. Antalya’dan dönen Başkan Ünal Aysal da, Mancini ile görüşmek için Les Ottomans otelde G.Saray CEO’su Lutfi Arıboğan’la beklemeye başladı. Mancini’nin gelişiyle taraflar sözleşme şartlarını masaya yatırdı.

2+1 YILLIK SÖZLEŞME
Mancini’nin, yıllık 4.5 milyon Euro’luk teklife önce çok istekli yanaşmadığı, bonuslarla rakamın 6 milyon Euro’yu bulacağını görünce “Tamam” dediği öğrenildi. Tecrübeli hocayla 2+1 yıllık kontrat yapılacak.

TARİHİN EN PAHALI HOCASI
Şampiyonluk primi olarak 1 milyon Euro alacak olan Mancini’ye, Süper Kupa’yı ve Türkiye Kupası’nı kazanması durumunda 500 bin, Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkılması halinde 500 bin ve Avrupa’da ilerlemeye devam edilmesi halinde de her basamak atlayışta 500’er bin Euro bonus ödeneceği bildirildi. Mancini, yıllık 3.5 milyon Euro kazanan Fatih Terim ve yaklaşık 4 milyon Euro alan Frank Rijkaard’ı da sollayıp “Galatasaray tarihinin en pahalı hocası” olacak.

GS TV KARİYERİNİ YAYINLADI!
GS TV, Mancini’nin Galatasaray CEO’su Lutfi Arıboğan ile fotoğrafını yayınlayıp detayların paylaşılacağını duyurdu. Hatta Mancini’nin kariyeri hakkında bilgi verildi. Ancak anlaşma olup olmadığı konusunda açıklama gelmedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı