BeylikdüzüGündem

BEYLİKDÜZÜ’NDE BAHAR HAZIRLIĞI BAŞLADI

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçede bahar bakımı ve yaza hazırlık çalışmaları başladı. Müdürlüğe bağlı ekipler tarafından yeşil alan, park ve mesire alanlarında çalışmalar hızla sürdürülürken kar yağışından dolayı zarar gören ağaçların budaması yapılarak parklardaki oyun grupları da tamir ediliyor. İlçedeki tüm mahallelerde kapsamlı bir çalışma yürüttüklerini belirten Park ve Bahçeler Müdürü Çağrı Çebi, “Vatandaşların yaşam kalitesini artırmak ve kent yaşamına katkı sağlamak adına çalışmalarımız hızla devam ediyor.” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sürdürülen yeşil alan temizlik ve bakım çalışmaları ile Beylikdüzü’nde bahar bakımı ve yaza hazırlık çalışmaları başladı. Yeşil alan, park ve mesire alanlarında çalışmalar hızla yürütülürken, kış aylarında zarar gören ağaçlar budanarak parklardaki oyun grupları da tamir ediliyor. İlçe genelinde başlatılan temizlik ve bakım işlemlerine ilave olarak kentin belli noktalarında da çiçek dikimi, bank ve çöp kovası montajları, yeşil alanlarda çim biçimi, yabani ot ve anız temizliği, bitki hastalıkları ve zararlılarına karşı ilaçlama, gübreleme, budama, havuz- biyolojik göletlerin temizliği ile parkların genel temizlik işlemleri gibi çalışmalar da titizlikle gerçekleştiriliyor. Öte yandan müdürlük tarafından ilçe genelinde yabani ot temizliği ve çim biçme işlemlerinin yanı sıra cadde, sokak ve park alanlarındaki kent mobilyalarının tamir bakım ve boyama işlemleri de hız kesmeden devam ediyor.

“Çalışmalar titizlikle sürdürülüyor”

Yürütülen çalışmaların vatandaşların yaşam kalitesini artırarak kent yaşamına büyük katkı sağlayacağını belirten Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Çağrı Çebi, “Bahar bakımı ve yaza hazırlık kapsamında başlatmış olduğumuz çalışmalara Beylikdüzü genelinde ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda tüm mahallerimizdeki yeşil alanlarda çim biçimi, yabani ot ve anız temizliği olmak üzere gerekli tüm çalışmaları hızla sürdürüyoruz. Ayrıca mevcut spor sahalarında zeminlerin onarılması, boyanıp saha ölçülerine göre uygun çizgilerin yeniden çizilmesi, sahaya uygun spor donanımlarının alanda konumlandırılması ve çevre güvenliğinin sağlanması için tel örgülerinin tamiri gibi işlemleri de yapıyoruz. Mevcut park alanlarında ise çocukların güvenli bir şekilde oynaması ve ilçe sakinlerinin sağlıklı bir şekilde fiziksel aktivitelerini gerçekleştirebilmeleri için zemin ve kauçuk yenileme işlemleri ile çocuk oyun grubu ve spor aletlerinin yenileme, tamir ve bakım işlemleri de titizlikle sürdürülüyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı