BeylikdüzüGenel

Beylikdüzü Belediyesi Ücretsiz GEBE OKULU

Anne adayları için örnek bir sosyal sorumluluk çalışması başlatan Beylikdüzü Belediyesi, ücretsiz hizmet verecek “Sertifikalı Gebe Okulu” açıyor. Kayıt olmak isteyenler, 5-23 Ocak tarihleri arasında 0212 872 28 00 NO’lu numaradan Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne başvurabilirler. Hamileliklerinin 4. ayından itibaren başvurabilecek adayları kurs boyunca özel sürprizler de bekliyor.

Sağlık alanında da çağ atlatacak projeleri ilçeyle buluşturmaya hazırlanan Beylikdüzü Belediyesi, yeni kurduğu birim Sağlık İşleri Müdürlüğü ile aktif çalışmalar yürütmeye başladı. İlçede sağlığın geliştirilmesi ve iyileştirilmesi adına birçok hizmet üreten sağlık işleri ekipleri, dur durak bilmiyor.

Adım Adım Doğuma Hazırlık…

En son ortaya çıkan proje ise anne adayları ve evli kadınları ilgilendiriyor. Hamilelik planı yapan ya da gebe olan kadınların hamilelik eğitimi alabileceği bir kurs ortamı yaratan Beylikdüzü Belediyesi, katılımcılara sertifika da vereceği “Gebe Okulu” adında bir etkinlik düzenliyor. Eğitim içeriği 4 basamaktan oluşuyor. “Gebelik ve Sağlık, Doğuma Yolculuk, Annelik ve Babalıkta İlk Adım, Hoş geldin Bebek” ana konularını içeren okul; 4 haftalık sürecek dersleri kapsıyor. Kurslar, Şubat ayında Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi ve Gürpınar Kültür Merkezi’nde eş zamanlı olarak başlayacak.

İlgili Makaleler

Kapalı