BeylikdüzüManşetTürkiye

Beylikdüzü Belediyesi KÜLTÜR-SEM bünyesinde YKS sınavına hazırlanan öğrencilerin yerleştirme sonuçları açıklandı

Beylikdüzü Belediyesi KÜLTÜR-SEM bünyesinde YKS sınavına hazırlanan öğrencilerin yerleştirme sonuçları açıklandı. Büyük bir özveriyle sınava hazırlanan gençler, Türkiye’nin önemli üniversitelerine yerleşerek Beylikdüzü’nün göğsünü bir kez daha kabarttı.

Eğitimde marka kent olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Beylikdüzü Belediyesi’nin sunduğu nitelikli eğitim hizmetleri başarıya ulaştırmaya devam ediyor. Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı KÜLTÜR-SEM kurslarından bu yıl 263 öğrenci hizmet alırken yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla 180 öğrenci üniversiteye yerleşti. Sınava kurslarla hazırlanan öğrencilerin %69’unun üniversiteye yerleşmesiyle ortaya çıkan başarı Beylikdüzü’nü bir kez daha gururlandırdı. Emircan Kılıçaslan – İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Zeynep Kader – Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eczacılık, İsmail Can Varlı – Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Barış Özken – İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, Yunus İşler – Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Yiğithan Sarıhan – Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı.

“Onlar Beylikdüzü’nün Gururu”

Öğrencileri tebrik eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bu yıl pandemi nedeniyle çocuklarımız sınav öncesi zor bir dönem geçirseler de YKS ve LGS’de ellerinden geleni yaptılar. Belediyemizin KÜLTÜR-SEM kurslarında eğitim alan evlatlarımız önemli başarılara imza attı. Hepsini tebrik ediyorum. Onlar Beylikdüzü’nün gururu. 21 Eylül’de okullarımızda eğitimin başlaması bekleniyor. Yeni eğitim-öğretim yılının tüm çocuklarımız ve eğitim camiası için hayırlı olmasını diliyorum” temennisinde bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı