BeylikdüzüGenel

Beylikdüzü 19 Mayıs’ta Gurur ve Acıyı Birlikte Yaşadı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı anma töreni, gururun yanında Beylikdüzü’nde Soma için duyulan derin üzüntüyle buruk yaşandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın gururunu yaşarken, bir taraftan da Soma’da yaşanan acıyı yüreklerinde hissettiklerini ifade eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, “Kurtuluş Savaşımızın ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun başlangıcı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı içtenlikle kutlayacağımız günlere olan inancımla; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Bu vesileyle hayatını kaybeden maden işçilerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi önünde gerçekleşen törenin ardından vatandaşlarla ile birlikte yürüyerek Büyükşehir Atatürk Anıtı’na geçildi. İlk olarak Beylikdüzü Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan törende sırasıyla CHP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Beylikdüzü Eğitim ve Kültür Destekleme Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Beylikdüzü Balıkçılar ve Koruma Derneği, Beylikdüzü Beşiktaşlılar Derneği ve Beylikdüzü Tema Vakfı çelenk koydular.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı