BeylikdüzüManşet

ATATÜRK BULVARI’NDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ, ATATÜRK BULVARI’NDAKİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI

Beylikdüzü’nde alt yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Beylikdüzü Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin de desteğiyle Atatürk Bulvarı’nda önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Atatürk Bulvarı’nda bütüncül bir yaklaşımla trafik sorununu çözmek amacıyla Bizimkent yan yolu da kapsayacak şekilde hayata geçirilen çalışmalar, dört ay sürecek ve bulvar üzerindeki trafik sorununu çözecek. Bulvarda, trafik düzenlemesinin yanı sıra peyzaj çalışmaları da yapılacak. Yaşlı akasya ağaçlarının yerine, sağlıklı ve dayanıklı çınar ve ıhlamur ağaçları dikilerek Atatürk Bulvarı’nın güzelliğine güzellik katılacak.

Çalık: Atatürk Bulvarı’ndaki Trafik Sorununu Çözeceğiz

Beylikdüzü’nde altyapı sorunlarını tamamen ortada kaldırmak için İBB ile işbirliği halinde yoğun bir mesai içinde çalıştıklarını söyleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bizimkent Kavşağı’ndan Teraspark Kavşağı’na kadar bulvar, yan yollar ve katılım kavşaklarında düzenlemeler yaparak Atatürk Bulvarı’ndaki trafik sorununu çözeceğiz.  Yaşlı akasya ağaçlarını parklarımıza taşıyıp yerlerine hepimize güçlü bir nefes olsun diye dayanıklı çınar ağaçları dikeceğiz. Dört ay sürecek çalışmalarda, hemşehrilerimin göstereceği sabır için teşekkür ediyorum. Çalışmaların sonunda trafik ve otopark sorunu halledip daha yeşil  taptaze Beylikdüzü’ne kavuşacağımızdan emin olabilirsiniz.” diye konuştu.

Çalışmalar, İki Ayrı Amaca Hizmet Ediyor

Atatürk Bulvarı üzerinde gerçekleşen çalışmalarla bulvarda oluşan trafiğin önüne geçilmesi hedefleniyor. Projenin ikinci hedefi ise yapılacak peyzaj düzenlemeleriyle Atatürk Bulvarı’na yepyeni bir görünüm kazandırmak… Atatürk Bulvarı üzerinde, Bizimkent Kavşağı’ndan Teraspark Kavşağı’na kadar, bulvar ve yan yollarda geometrik düzenlemeler, trafik yönlendirmesi ve katılım kavşakları düzenleme çalışmalarına başlandı.

Bizimkent’tin otopark sorunuzda dikkate alınarak bu çalışmanın yapılacağını umuyoruz.

İlgili Makaleler

Kapalı