BeylikdüzüGenel

ZÜBEYDE ANA SOSYAL YAŞAM MERKEZİ HİZMETE AÇILIYOR

Beylikdüzü Belediyesi, daha önceleri Okutan Çarşı olarak bilinen ancak sağlıklı bir şekilde işletilemeyen ve özellikle gençlerin kötü alışkanlıklar için kullandığı binayı dönüşüm projesiyle vatandaşın hizmetine hazırladı. Atıl durumda bulunması ve kötüye kullanılması nedeniyle Gürpınar sakinleri açısından huzursuzluk kaynağı olan Okutan Çarşı, Belediyenin dönüşüm projesiyle yepyeni bir yüze kavuştu. Öyle ki çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklar için kullandığı yer, bu olumsuzluklardan arındırılmış oldu. Beylikdüzü Belediyesi, çarşıyı bir sosyal yaşam merkezi olarak tasarladı.

5 Bin Metrekarelik Alanlık İç Mekan

Beylikdüzü Belediyesi’nin girişimi işe kültürel, sosyal, sanat ve spor alanlarına dönüşen Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi ile Gürpınar’ın çehresi değişiyor. Merkez, toplam 5 bin metrekarelik alanda iç mekan düzenlemeleri ve güçlendirmeler ile bir sosyal merkez olarak tasarlandı. Bilhassa gençler için düşünülmüş bölümler, onlara hem keyif verecek hem de eğitici bir ortam sunuyor. 400 metrekarelik spor ve sosyal aktivite merkezi, 230 metrekare genişliğe sahip kütüphane salonu, üniversite ve lise öğrencilerine yönelik 26 adet derslikten oluşan toplam 250 metrekarelik bir alan ile gençlerin sık gittiği noktalardan biri oluyor. Ayrıca BEYGEM Kursları da veriliyor.

Kültür, Sanat, Eğitim ve Spor İç İçe

500 metrekarelik düğün salonu ile vatandaşların mutlu günleri için ideal bir ortam da sunan merkez, bayanlara yönelik spor salonu, kültürel ve mesleki kurslar, sahne sanatları eğitimi salonu sayesinde kadınların sosyal hayat içinde daha verimli bir biçimde yer almalarını sağlıyor. Kültür, sanat, spor ve etüt kurslarıyla vatandaşların gelişimine katkıda bulunuyor. Beylikdüzü Belediyesi, Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi’nde vatandaşla anında iletişim ve çözüm için Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Hizmetleri ile Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’ne ait hizmet birimleriyle de hizmet veriyor.

İlgili Makaleler

Kapalı