Bize Takılanlar

Yeni İş Başvurusunda İşi Alma Taktikleri

İşte iş görüşmesinde işi almak için sizlere 4 taktik…

İş görüşmesi maillerine verdiğiniz cevaplar önemli
Geri dönüş mailinde noktalama işaretlerine ve imla kurallarına dikkat edin, iş görüşmesi için ne kadar heyecanlı ve istekli olduğunuzu sade bir dille ifade etmeyi unutmayın.

Sosyal medya hesaplarını doğru kullanın
İş için başvuranların Facebook profil fotoğraflarından Twitter’da paylaştıkları postlara kadar pek çok şey artık yakından takip ediliyor. Pek çok kişinin Facebook profili kitli olsa da Twitter paylaşımları kişiyi ele veriyor. İşverenler, blogunuzu incelediğinde sizinle ilgili daha çok şey öğrenmiş olacak ve görüşme öncesi bir puan daha kazanmış olacaksınız.

İş bulma sitelerine güvenmeyin
İş görüşmesinden başarıyla ayrılan adaylar, genellikle şirketi daha önceden tanımış ve ihtiyaçlara cevap verecek nitelikleri kendinde barındırmış kişilerden oluşuyor. Başvuracağınız şirkete bir arkadaşınız ya da yakınınız aracılığıyla gittiğinizde bu kuralı göz önünde bulundurursanız, görüşmeyi başarıyla sonlandırmış olursunuz.

6 saniye kuralını unutmayın
CV’lerin değerlendirmeye alınması için incelenme süresinin yalnızca 6 saniye sürdüğü belirlendi. Bu sebeple CV’lerde bazı detaylar oldukça önem taşıyor. Örneğin, ters kronolojik sırayla biçimlendirilmiş özgeçmişler en iyileri olarak değerlendiriliyor. Ayrıca objektiflik, işe uygun olduğunuzu gösteren kriterler ve özellikleriniz İK ve işverenler tarafından önemli görülen detaylardan bazıları.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı