Genel

Yanlış Algılanmaya Çalışılan Gerçekler

Bazı Küçük Kafalılara Gerçekler!

Hala bilimsel verileri bu kadar reddeden insan olduğunu kafam almıyor. Hala bazı insanların kadınları ikinci vatandaş olarak görmeye çalışmasını kafam almıyor. Bunları yapanların birçoğunun kadın olduğunu ise görmek derinden üzüyor. Nice çocuklar bu ortamda büyüyerek bu yanlış ve toksik düşünceleri benimsedi kim bilir?

Allah’ın vermek istediği mesajı daha ne kadar yanlış anlayabilirdiniz?

Soy meselesi, o kadar şaşırtıcı ki kanıtlanmış gerçekleri yalanlamaya çalışmak. Bazı virüsler kadınlardan soy geçmeyeceğini savunuyormuş! Oysa bunun o küçük kafalarının içine sokulan ataerkil düşünceler olduğunu fark etseler ne biçim şaşırırlardı!

Bilmeyenler için söyleyeyim kadınlar ve erkekler çocuğa eşit oranda gen veriri bunu 8.sınıf biyolojisi dahi alan herkes bilir! Hatta kadınların çocuğu taşıdığı da düşünülürse daha fazla kalıtsal maddeyi kadının verdiği aşikardır.

Ah, şu an aklıma geldi bu yalanları savunanlar ilkokul mezunu bile değildi!

Allah’ın bize verdiği en büyük delillerden biri de peygamberimizdir. Hz. Muhammed’in bir tene bile erkek çocuğu kalmıyor. Sadece Hz. Fatma kalıyor geriye. Ve o soyu devam ettiriyor. Ama bazı kafası küçücükler Hz. Fatma’nın tek bir örnek olduğu ve onun dışında hiçbir kadının soyunu geçmeyeceğini (!) düşünmüş olmayan kafaları ile.

Bu yalan ile peygamberin merhametli olduğu ama peygamber, peygamber olduğu için onun dışında kimsenin merhametli olmaması gerektiğini düşünmek ile aynı. Ne kadar aptalca değil mi?

Allah inanın diye daha ne kadar açıkça söyleyebilirdi size? Daha ne kadar açık bir örnek verebilirdi o küçük kafanıza girsin diye? 

Ama siz dini büküyorsunuz ve sadece istediğiniz kısımlarını alıp geri kalanını bırakıyorsunuz!

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı