BeylikdüzüGündemManşet

YAKUPLU MAHALLESİ’NDE OYUN SOKAKLARI KURULUYOR

BEYLİKDÜZÜ’NDE OYUN SOKAKLARI PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Beylikdüzü Belediyesi, Yakuplu Mahallesi imar planlarında park alanlarının yeterli olmaması ve mevcut parkların aralarındaki mesafelerin uzak olması sebebiyle yeni bir proje hayata geçirdi. Oyun sokakları projesiyle küçük yaş gruplarındaki çocukların park ve oyun ihtiyaçları karşılanarak psikolojik, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlanması hedeflendi. Trafiğe kapalı ve güvenli alanlarda düzenlenecek etkinlikler Temmuz ayı boyunca devam edecek.

Beylikdüzü Belediyesi pandemi sürecinin ardından devam ettiği yenilenme ve tazelenme çalışmalarına çocukları da dahil etti. Çocuk dostu kent olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Belediye bu kez Yakuplu Mahallesi’nin farklı sokaklarında trafiğe kapalı ve güvenli alanlarda çocukların özgürce koşup eğlenme imkanı bulacakları, spor yapıp oyun oynayacakları, film izleyebilecekleri sanatsal ve kültürel faaliyetler düzenleyecek. Bu projeyle, Yakuplu Mahallesi’nin imar planlarında park alanlarının yeterli olmaması ve mevcut parkların aralarındaki mesafelerin uzak olması sebebiyle küçük yaş gruplarındaki çocukların park ve oyun ihtiyaçlarının karşılanması amaçlandı.

Çocukların Psikolojik, Fiziksel ve Zihinsel Gelişimlerine Katkı Sağlanacak

Projede, nüfusun yoğun olduğu ve fiziki durumun uygun olduğu sokaklar seçilip güvenliği sağlanarak  çocukların psikolojik, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak nitelikli etkinlikler hazırlandı. Renkli zıplama alanlarından futbol ve basketbol sahasına, halatlı tırmanma alanlarından salıncak ve tahterevalliye kadar birçok oyun grubu ücretsiz olarak çocukların kullanımına sunulacak. 6-30 Temmuz’da, 10:00 ile 23:00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlikler; 6-10 Temmuz tarihleri arasında 94. Sokak, 13-17 Temmuz tarihleri arasında 138. Sokak, 20-24 Temmuz tarihleri arasında 54. Sokak, 27-30 Temmuz tarihleri arasında 146. Sokak’ta düzenlenecek. Saat 10:00-19:00 arası oyun ve aktivitelere katılacak olan çocukları saatler 21:00’ı gösterdiğinde ise sinema gösteriminde birbirinden eğlenceli filmler bekliyor olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı