Genel

Süleyman Çelebi ile Vecdet Öz Arasında Tartışma Yaşandı.

Beylikdüzü Kültür Merkezinde bir Dernek tarafından düzenlenen “Beylikdüzü ve Siyaset” konulu panel yapıldı. Deyim yerindeyse böyle bir panel düzenlemek isteyen Dernek CHP 2009 Yerel seçimleri Beylikdüzü Belediye Başkan adayı Vecdet Öz ve 2009 – 2014 Yerel seçimler Beylikdüzü CHP aday adayı Av. İbrahim Mendeşağu’yu ise konuşmacı olarak aldı.

Siyasette iddali bir ilke imza atan Dernek ve Dernek Başkanı 1981 doğumlu olduğunu belirterek, Siyaset adına deyim yerindeyse bir şeyler söylemek istedi, söylemesine fakat anlaşılan bir şey olmadı. Panele gelince “Beylikdüzü ve Siyaset” isimli panel dendi, fakat panel tamamen CHP ile alakalı olarak karşımıza çıktı. Biz BASIN mensupları olarak sözde konuşmacılara sorularımızı yöneltecek tik fakat buna’da fırsat kalmadı.

Beylikdüzü ve Siyaset Panelinin konuşmacısı 2009 Seçimlerinde CHP adayı Vecdet Öz Ben sizin ailenizin mağduruyum diye sözlerine başladı.

2009 Seçimlerinde CHP’lileri yanında göremediğini belirten Vecdet Öz, Pırıl pırıl bir kardeşinizim, CHP’ne vefa için buradayım, CHP’ni tanımadığım halde sizleri sevdim ve gece gündüz çalışmaya geldim. Sahte oy pusulaları ve davaların kendisi için onur meselesi olduğunu ve bu onur meselesini tek başına takip ettiğini bu süreç içerisinde ise CHP’ni yanında göremediğini belirterek, tarih yine tekkerrür ediyor dedi.

Chp onurumu kırdı, kim aday olursa olsun onun yanında çalışacağım, Türkiye’de ilk defa sahteciliği ispatladım. Seçim sürecinde Seçim Otobüsüm kayboldu, Asker kaçağı oldum, gece elektrikler kesildi, oy pusulaları logardan çıktı, sözleriyle 2009 Yerel seçimlerinde yaşadıklarını paylaştı.

Konuşmasında CHP Milletvekili Süleyman Çelebi’hakkında sözlere yer veren Vecdet Öz’un konuşması sonrasında salona gelen CHP Milletvekili Süleyman Çelebi sahneye çıkarak aşağıdaki konuşmayı yaptı.

Konuşmasında kendi siyasi geçmişini anlatarak başlayan Sayın Çelebi’nin sözleri yine Sn. Vecdet Öz tarafından kesilerek konuşmasında belirttiği hususları tekrarladı. Bunun sözler üzerine ikili arasında tüm panel katılşımcılarının gözleri önünde hararetli konuşmalarla bir tartışma yaşandığı öğrenildi.

CHP-Miletvekili Süleyman Çelebi’nin konuşması üzerine “Beylikdüzü ve Siyaset” isimli paneli Vecdet Öz terk etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı