BeylikdüzüGenel

Sivil Toplum Kuruluşları ile Beylikdüzü’nü Geleceği Şekillendirmekte Beraberiz.

Ekrem İmamoğlu, hafta sonunu STK’lara ayırdı. Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nün geleceğini birlikte şekillendireceklerini vurguladığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği’ne anlamlı bir ziyarette bulundu.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nün daha çağdaş, standartları daha yüksek bir ilçe olabilmesi amacıyla sivil toplum örgütleri ile dayanışma içinde hareket ediyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Beylikdüzü Şubesi’ni (ÇYDD) ziyaret eden Belediye Başkanı İmamoğlu, derneklerin belediye yönetimde önemli bir yere sahip olduğunu, etraflıca bir proje tasarlandığını ve ÇYDD ile nasıl daha aktif bir rol üstleneceklerine çalıştıklarını belirtti.

Eğitim Her Şeyin Önünde…

Projelerinde eğitimi her şeyin önüne koyduklarını vurgulayan ÇYDD Beylikdüzü Şubesi Başkanı Sebahattin Çılbır ve ekibi, çalışmalarını özellikle çocukların eğitimi ve sosyal yaşamına odaklamak istediklerini söyledi. Dernek temsilcileri ayrıca hedeflerinin sağlıklı bir toplumun sürekliliğini sağlamak ve ilçeye sundukları hizmetlerin ekonomik, ergonomik ve estetik olması için çabaladıklarını belirtti. Tasarladıkları toplumsal boyuttaki projeleri Başkan İmamoğlu ile paylaşan dernek yönetimi, kamudan da destek beklediklerini ifade etti.

Dayanışma Mesajı…

İmamoğlu, belediye bünyesinde pek çok birim müdürlüğünün görev yaptığını, belediyeye sunulacak fikirlerin değerlendirilerek, işbirliklerinin neresine buluşulacağına karar verilebileceğini kaydetti. Bilhassa çocuklar için ve ilçedeki eğitim seviyesi çok düşük mahalleleri kalkındırabilmek adına mahalle kalkındırma merkezlerinin kurulmasından bahseden dernek üyelerine İmamoğlu, komisyon kurulabileceğini, bu komisyonda dernekten yetkililer bulunabileceğini ve bu sosyal olgunun sonuçlarına çözüm üretebileceklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Kapalı