BeylikdüzüGenel

Ramazan Etkinlikleri Beylikdüzü’nün Her Mahallesinde

Ramazan, Beylikdüzü Belediyesi’nin mahallelere taşıdığı hizmet ile tam da tadında yaşanıyor. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefatı ile ilan edilen 3 günlük yastan sonra Beylikdüzü’ndeki ilk etkinlikler Gürpınar, Kavaklı, Yakuplu ve Barış Mahallelerinde başladı.

Her mahallede ayrı bir havanın yaşandığı Ramazan akşamlarının ilkinde Kavaklı Mahallesi sakinleri, Türklerin tarihinde önemli bir yer tutan Karagöz ve Hacivat’ın gölge oyunu gösterisini keyifle izledi. Karagöz ve Hacivat arasındaki tatlı çekişmeleri komik anlara sebep oldu. Vatandaşlara, Osmanlı Macunu ve pop corn ikram edildi. Mahalledeki hareket çocuklara yapılan yüz boyama etkinlikleri ile daha da renklendi. Ardından sahnelenen “Hoca Bana Taktı” isimli çocuk tiyatrosu da çocukları gülmekten kırdı geçirdi.

Gürpınar Mahallesi de Okutan İş Merkezi önünde kurulan sahnede Türk Müziği’nin kulakların pasını silen türü fasıl ile huzurlu bir akşam geçirdi. İbiş ile Beyefendi de geleneksel bir eğlence anlayışını vatandaşlara yaşattı. Yakuplu Mahallesi sakinleri, Turgut Reis Parkı’nda kurulan sahnede ateşbaz gösterisini izledi. Ardından Şekerpare isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Sunucu ile interaktif oyunlar da düzenlendi. Çocuklar arasında ses yarışması yapıldı. En güzel sese sahip çocuk alkışlarla belirlendi.  Çocuklar çeşitli oyunlara katılarak akşam boyunca neşelerine neşe kattı. Barış Mahallesi’nde ise Migros AVM’nin önü açık otopark alanında kurulan sahnede Türk Sanat Müziği Sanatçısı Tarkan Öngen vatandaşlara konser verdi. Konser öncesinde de sihirbazlar sahne şovu yaptı.

İlgili Makaleler

Kapalı