GündemTürkiye

Okullar açılacak mı? Okullar ne zaman açılacak?

"Okullar ne zaman açılacak?" sorusunun yanıtı günlerdir öğrenci ve velilerin gündeminde yer alırken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayında, son dakika açıklamada bulunarak tatilin sona ereceği tarihi açıkladı.

Okullar ne zaman açılacak sorusu koronavirüsü önlemleri kapsamında alınan tedbir ile birlikte hem öğrenciler hem de veliler tarafından internette en çok cevap arayan sorulardan biriydi. Bununla birlikte merak edilen diğer bir konu da uzaktan eğitim hangi tarihe kadar devam edecek sorusuydu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimin ne kadar süre ile devam edeceği konusunda yeni tarihi açıkladı. Peki Okullar ne zaman açılacak ve uzaktan eğitim hangi tarihe kadar devam edecek?

İşte merak edilen soruların cevapları Okullar ne zaman açılacak, uzaktan eğitim hangi tarihe kadar devam edecek sorularının cevabını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk düzenlediği basın toplantısında verdi.

Okulların ne zaman açılacağı hem veliler hem de öğrenciler tarafından merak edilirken, Uzaktan eğitim hangi tarihe kadar devam edecek, Okullar ne zaman açılacak sorularının cevapları internette en çok aranan konular arasında yerini alıyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk merak edilen soruları cevaplarken uzaktan eğitimin devam edeceği tarihi de açıkladı. Peki okullar ne zaman açılacak? İşte detaylar Bakan Selçuk, Kovid-19 tedbirleri kapsamında uzaktan eğitime 31 Mayıs’a kadar devam edileceğini bildirdi. Selçuk, şöyle konuştu: “13 Nisan 2020’den itibaren EBA canlı sınıf uygulamasında ilk 15 günde ders sayısı 650 bini aştı. Bu derslerin sadece 150 bini ilk hafta yapıldı, ikinci hafta ise bu ders sayısı 500 bin oldu. Bu derslerin yaklaşık 200 binini ise hafta sonu yaparak eğitime yeni bir zaman boyutu da kazandırmış olduk.”

İlgili Makaleler

Kapalı