Siyaset

Mustafa Sarıgül : İstanbul’u İstiyorum

CHP’ye yeniden üye olması yılan hikâyesine dönen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, partiye dönüş için ekim ayını beklediğini söyledi.

Sarıgül, “Aldığım duyumlara göre ekim ayı ortalarında bu iş bitecek.

CHP ’ye yeniden üye olabilmem için daha önceden partide benimle ilgili alınmış olan bir ihraç kararı var. Bu kararın ortadan kaldırılması gerekiyor. Dolayısıyla bu durum ekim ortalarında veya en geç kasım başında yapılacak Parti Meclisi toplantısında hakkımda verilmiş olan disiplin suçunun kaldırılması sağlanacak.” diye konuştu.

Bir an önce CHP’li olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olmak istediğini ifade eden Mustafa Sarıgül, Kılıçdaroğlu ve kurmay ekibinin de kendisini partide görmek istediğini belirtti. Şişli’nin artık kendisine dar geldiğini kaydeden Sarıgül, İstanbul’un tamamına hizmet etmek istediğini dile getirdi. Şöyle devam etti: “İnanıyorum ki, CHP gibi büyük bir parti bana bu fırsatı verir. Ben de enerjimi bu yolda yani İstanbullulara hizmet yolunda harcarım. Halkıma hizmet etmeyi çok seviyorum, önümüzdeki günler neler getirir bilinmez. Ama ben bütün bunları düşündüğümde inan uykularım kaçıyor, geceleri uyuyamıyorum. İstanbullu hemşehrilerime hizmet etmek inşallah CHP’de kısmet olur, bu konuda iyi bir haber gelir diye bekliyoruz

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı