GenelSiyaset

Muharrem İnce : Mağdur Edebiyatı Yapmalarına İzin Vermeyeceğiz

CHP’nin bugün basına kapalı gerçekleştirilen grup toplantısında alınan kararda AK Parti’nin konuyu seçim öncesinde siyasi olarak kullanma eğiliminde olduğu CHP’nin de buna fırsat vermemesi görüşü ağırlık kazandı.

Bu çerçevede genel kurulda CHP’li vekiller başörtülü vekillere tavır almayacaklar. Bunu yerine AK Parti’nin daha önce CHP’nin kadın vekillerin pantolon giymesi için yaptığı girişimlere karşı olumsuz tavrı üzerinde durulacak.

İNCE: ‘MİLİTANLIK YAPACAKLAR’

AK Parti Grubu’nun Genel Kurul gündemi ve çalışma saatlerinin yeniden düzenlenmesine ilişkin önerisinin görüşülmesinde söz alan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, AK Parti’nin başörtüsüyle ilgili izlediği politikaları eleştirdi. AK Parti’nin elinden bu silahı alacaklarını ve mağdur görüntüsü vermelerine müsaade etmeyeceklerini belirten İnce, “Önemli olan bu meclisin itibarını kurtarmaktır. Onurunu kurtarmaktır. Önemli olan yolsuzluktur, hırsızlıktır, yetim hakkı yemektir, din istismarcılığı yapmaktır, seçim yaklaşınca din istismarı yapmaktır. Sayıştay raporları gelmemişse bu meclise hakaret yapılmıştır” diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı