Genel

“Müfettiş”,Beylikdüzü’nü kendine hayran bıraktı

“Müfettiş”,Beylikdüzü’nü kendine hayran bıraktı. Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde hafta sonu 2 kez perde diyen tiyatro oyunu Müfettiş, usta oyuncuların performanslarıyla sahnelendi. İzleyenlerin ayakta alkışladığı oyunda başrolde olan Haldun Dormen, “Bu akşam oyunumuzu kaybettiğimiz, kalbi güzel arkadaşımız Oya Aydoğan için oynuyoruz.” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi, kültür-sanat etkinlikleriyle vatandaşı sanatla buluşturmaya devam ediyor. Bu kez Duayen Tiyatro Sanatçısı Haldun Dormen’in başrolünde oynadığı “Müfettiş” oyunuyla perdelerini açan Beylikdüzü Kültür Merkezi, 2 gün boyunca şahane performanslara ev sahipliği yaptı. 18. Yüzyıl’da Rusya’da geçen konusuyla herkesi kahkahalara boğan oyun, ayakta alkışlandı.

mufettis-haldun-dormen

 Müfettiş Mizaha Doyurdu

 Rusya’da geçen hikayede dönemin sosyal ve toplumsal yapısı altında bürokrasideki yozlaşmış ve kirli ilişkileri, sahtekarlıkları anlatan oyun, esprilerle herkesi mizaha doyurdu. Hikaye, küçük bir kasabada kaymakam olan Haldun Dormen’in canlandırdığı karakterin ilçeye gelecek olan müfettiş için tüm ekibine talimatlar vermesiyle başlar. Fakat kılık değiştirip geleceği dedikoduları yayılan müfettişin karıştırılmasıyla aslında farklı bir insan ilçenin ve davetlerin sefasını sürer. Yılların verdiği tecrübeyle izleyiciyi etkisi altına alan Haldun Dormen ve usta oyuncular,büyük bir ustalıkla kaleme alınmış oyun içerisinde seyircileri kısa aralıklara oyuna dahil etti. Usta Sanatçı Haldun Dormen, “Bu akşam oyunumuzu aniden kaybettiğimiz gönlü güzel arkadaşımız Oya Aydoğan için oynadık.” dedi.

Devamını oku: http://tiyatrokedi-com.webnode.com.tr/news/beylikduzune-mufettis-geldi/

mufettis-haldun-dormen

İlgili Makaleler

Kapalı