Gündem

Merhaba Arkadaşlar,

Affınıza sığınarak birkaç bilgi de ben vermek istiyorum. Hatam var ise affola… Uyarabilirsiniz de…Yalıtım sözkonusu olduğunda bir yol ayrımı gelir. Köpüklü yada nanoteknolojik uygulamalar. Gördüğüm kadarıyla köpük konusu çoğunlukla olumsuz not alıyor ancak çözüm olarak birşey göremedim bu eksiklikten dolayı biraz bilgilendirme yapmak istedim.
Bursa Mudanyada kurulu bir Yalıtım İnşaat firmasıyız. Nanoteknolojik uygulamalar yapıyoruz. Isı Yalıtım Sıvaları ve Isı Yalıtım Boyaları üzerine çalışıyoruz.
Gördüğüm o ki;
Köpüklü uygulamalarda;
-Hava almayan duvarlar
-Yoğuşmanın ev içinde çok olması
-Yüksek Isılarda köpüğün deforme olması
-Karbon emdirilmiş de olsa zehirli gaz salınımı
-Tam anlamıyla sağlıklı olmayan ortamlar
sözkonusu…
Ancak artık bunun başka yolları da var. Yani mantolama yerine direk tuğlaya yada kara sıva üzerine uygulanabilecek Isı Yalıtım Sıvası ve onun üzerine Isı Yalıtım Boyası. Bu ikili hele ki iç cephede de uygulanırsa mükemmel sonuçlar ortaya çıkıyor. Çünkü iç cephede silikonlu solventli bir boya kullanıyorsanız dıştan yaptığınız uygulamalar çok anlam ifade etmiyor açıkçası. Doğru yalıtım iç ve dış cephede birlikte yapılan yalıtım.
Isı Yalıtım Sıvası ve Isı Yalıtım Boyası ile yapılan uygulamalarda;
-Hava aldıran duvarlar
-Antibakteriyel bir yapı
-Kanserojen madde içermeyen sağlıklı bir ortam
-Binanın ömrü boyunca %50-60 lara varan enerji tasarrufu
-Isı su Ses Yangın yalıtımı
yapmış olursunuz. Maliyetleri de yaklaşık aynı.Yani köpüklü uygulamalar yerine artık çözüm var. Isı Yalıtımlı Sıva – Isı Yalıtımlı Boya
üstelik uygulanışı kolay, dübelsiz, köpüksüz delmeden kırıp dökmeden
mükemmel ısı su ses yangın yalıtımını aynı anda yapabilirsiniz. Tabi seçim sizin… Uygulamalarla ilgili her konuda bilgi alabilirsiniz.
Çözümsüz iş yok arkadaşlar… Nanoteknoloji artık inşaat alanında ve mükemmel işler yapıyor. Üstelik yüksek maliyetler gerektirmiyor.
Bir kez uygulama yapın bir daha uğraşmayın. Sağlıklı huzurlu ortamlarda yaşamak herkesin hakkı.
Saygılar, selamlar…
Göksel Çubuk
Nanotek Yalıtım

 

İlgili Makaleler

Kapalı