BeylikdüzüGenel

Mahalle Afet Gönüllüleri Deprem için Beylikdüzü’nde

“Depreme Hazırlık ve Acil Müdahale Konusunda Yerel Bilincin Oluşturulması” konulu programda deprem bilincinin pekiştirilmesi sağlandı. Proje; Beylikdüzü Kaymakamlığı, Beylikdüzü Belediyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSKA) ve Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı’nın (MAG) ortaklığında, ilçede yaşanabilecek olası bir felakette mahalle bazında tedbirler almak, kriz noktaları oluşturabilmek amacıyla hazırlandı.
Sertifikalarını Aldılar
Afet durumunda gereken ilk müdahaleleri yapmak hedefiyle kurulan Mahalle Afet Gönüllüleri; sertifikalarını İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı’nın elinden aldı.
İmamoğlu: “Burada Çok Yürekli Bir Ekip Var”
Programda konuşma yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “İstanbul’un en büyük sorununu ortak sorumlulukla paylaştığınız için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek kursiyerleri tebrik etti.
Belediye Başkanı İmamoğlu ise, kursiyerlerin görevlerinin çok önemli olduğunu belirterek, “Burada çok yürekli bir ekip var. Kendimi bir kez daha güvende hissettim” dedi. İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesi’nin de katkılarıyla, Deprem Gözetleme Merkezi Projesi’nin ilçede kurulacağını ekleyerek, proje kapsamında fay hareketlerinin inceleneceğini söyledi. Afet gönüllüsü olma yolunda herkesi göreve davet eden İmamoğlu, “Ben de dahil görevimi bilmek istiyorum” şeklinde konuştu.
Gerçekleşen projenin güzel noktalara ilerleyecek olmasının sevindirici olduğunu belirten Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol da, “390 kişinin, 36 saatlik eğitimini layıkıyla tamamladığına inanıyorum. Hepinizi kutluyorum” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı