GündemManşet

Koronovirüs hastasından mesaj var!!!

Tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de görülen koronavirüs'ün önemini ve hastalığın ne kadar ağır seyrettiğini bir de koronavirüse yakalanan birinin sözleriyle dinleyelim.

2019 senesinin Aralık ayında Çin’de görülen ilk vakanın ardından tüm dünya’ya yayılan ve 16 Mart 2020 tarihinden itibarende ülkemizde de görülen Korona virüs salgınında bir çok kişi umursamaz tavrı yaz aylarından sonra hasta görülme grafiği yukarı yöne dönmüştü. Korona virüs’e yakalanmış bir hastasının herkes için mesajını dinledikten sonra hastalığın önemini bir kez daha anlıyoruz.

Tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de görülen koronavirüs’ün önemini ve hastalığın ne kadar ağır seyrettiğini bir de koronavirüse yakalanan birinin sözleriyle dinleyelim.

Bu salgın sırasında bir çok kişinin de vurguladığı gibi salgının Türkiye’de nispeten daha hafif seyretmesinin sebebi Gerek hastanelerin tamamında gerekli tedbirlerin uygulanması ve sağlık çalışanlarının konu hakkındaki hassasiyeti, gerekse yoğun bakım bölümlerinde koronavirüs’e yakalanmış tüm herkese ailesi gibi davranan, tüm sosyal hayatını, aile yaşamını bir kenara bırakarak özveri ile çalışan sağlık personeli ve doktorlara borçluyuz.

Lütfen gerekli özeni gösterelim. Koronavirüs biz izin verdiğimiz, önlemleri uygulamadığımız kadar güçlü. eğer #masketak #mesafenikoru #elleriniyıka bu kuralları sürekli uygularsak, gereksiz yere dışarı çıkmazsak, çok kısa sürede koronavirüs salgınında sonunu göreceğimize eminiz.

 

Koronavirüs’ün Tüm Dünya Üzerinde Seyrini Ülke Ülke Haritadan
Takip Etmek için Bu sayfamıza Bakabilirsiniz.
Koronavirüs Haritası >>>>>>>

İlgili Makaleler

Kapalı