BeylikdüzüGündem

Koronavirüs Sonrası Normale Dönüş Takvimi

Son kararın açıklanmasından sonra tam kesin tarihlerin belli olacağı ve resmi açıklamanın o zaman yapılacağını aynı zamanda İstanbul gibi vaka sayısının farklılık gösterdiği yerlerde farklı önlemlerin devam edebileceği

İlk olarak Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde görülen ve tüm dünya’ya yayılan Koronavirüs sonrası, virüs’ün yayılımını engellemek için bütün ülkelerde tedbirler alınmasıyla birlikte covid-19 hastalığın kontrol alınmasına çalışılıyor.

Alınan tedbirlerden sonra gerilemeye başlanan koronavirüs vakaları sonrasında sokağa çıkma kısıtlaması işletmelerin kapalı kalması gibi tedbirlerin vakaların görülme sıklığının azaltılması sonrasında gevşetilmesi ve giderekte normal hayatımıza dönüş için planlamalar yapılmaya başlanıldı.

Konu hakkında resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen ulaştığımız bilgilere göre Tüm Türkiye’de normale dönüş için planlanan takvim yavaş yavaş şekillenmeye başlanıldı.

30 NİSAN +65 yaş için hafta sonları sokağa çıkış izni

1-3 MAYIS Sokağa Çıkma Yasağı

9-10 MAYIS Sokağa Çıkma Yasağı

11 MAYIS AVM’lerin çocuk alanları ve restoranlar hariç açılması

16-19 MAYIS Sokağa Çıkma Yasağı

20 MAYIS Küçük işletmelerin açılması

23-26 MAYIS Sokağa Çıkma Yasağı

27 MAYIS Sokağa çıkma yasaklarının sonu – Yeni Normale geçiş

5 HAZİRAN Liglerin seyircisiz başlatılması

8 HAZİRAN Okulların açılması – 5 Temmuza kadar

12 HAZİRAN Yurtdışı uçuşların açılması – kısıtlı sayıda ülkeyle

EYLÜL Eski Normale dönüş

Sn. Cumhurbaşkanımız’ın başkanlığında toplanacak kurulun son kararından sonra tam kesin tarihlerin belli olacağı ve resmi açıklamanın o zaman yapılacağını aynı zamanda İstanbul gibi vaka sayısının farklılık gösterdiği yerlerde farklı önlemlerin devam edebileceğini belirtmek gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı