DünyaGenelGündemKültür-SanatTürkiye

“kadının en büyük düşmanı yine bir kadındır” saçmalığı

Güçsüz düşürmek istenen birlikleri, toplulukları içten fethetmek isterler ya, bu da onun hala çoğu insan tarafından anlaşılamayan ve dillerde dolaşan hali. Aynı İngilizlerin bir sürü millete yaptığı böl ve fethet politikası gibi. Bu yüzden bunu anlamamız ve önlememiz gerekli.

erkekler dedikodu çıkartmaz cümlesini duyunca ben: DÜNYA TARİHİ

Hayır efendim kadın kadının düşmanı değil. Kadınlar dünyada kalsalar birbirlerine savaş falan da ilan etmeyecekler. Birbirlerini yemeyecekler de. Bu akla mantığa uymayan görüşleri ironi ögesi olarak kullanmak bile onca insanı yaralıyor.

Bu tarih erkeklerin erkekleri doğru dürüst bir sebep olmadan katledişini de gördü. Erkeklerin hayvanları katledişini de. Ha bunun suçu tabii ki günümüzdeki kimsenin suçu değil. Asla da kimseyi suçlamaya çalışmıyorum. Ama tarihte abes bir açıklıkla erkeklerin kadınlar sahada yokken yaptıkları görülmüşken kadınların yamyamlar gibi akılsız canavarlarmışçasına birbirlerine kötülük yapacağında nasıl bu kadar emin konuşuyoruz? Size milyon tane erkeklerin dedikodu üzerine çıkardığı savaş gösterebilirim ama bir tane bile kadınların dedikodu yüzünden çıkardığı savaş gösteremem çünkü yok. Ve sanki öyleymiş gibi davranmayı bırakın.

Eminim işyerlerinde veya direkt dünyada çok kötü kalpli bir sürü kadın vardır. Ve bu kadınlar da dedikodu veya başka yollarla başka insanların ayaklarını kaydırmış olabilir. Ama aynı şekilde böyle olan milyonlarca erkek de var!! O zaman niye dedikodu sadece kadınların üzerine atılıyor? Niye sadece kadınların birbirinin düşmanı olduğu söyleniyor. En az kadınlar kadar bu davranışları erkekler de yapıyor. Çünkü biz insanız. Çünkü doğamızda hata yapmak var.

Dikkat edin insanın doğası diyorum. Çünkü ne akıl ne beyin cinsiyete göre ayrılır. O yüzden bu inanılmaz cinsiyetçi yaklaşımı bir an evvel bütün insanlık olarak tarihe gömmenin zamanı geldi.

Bu kadar yazı yazdım hala kadına şiddetten ve kadın cinayetlerinden bahsetmedim bile!

Kadınlar birbirinin düşmanı derken umarım farkındasınızdır ki kadınlar birbirini erkeklerin kadınları öldürdüklerinin 100 katı az bile öldürmüyor. Kadınlar birbirine işkence uygulamıyor birbirini sözlü veya fiziksel taciz etmiyor.*

Kadınlar birbirinin insan haklarını yüzyıllardır engellemiyor, dışarıda yemek yemekten oy kullanmaya doğurduğu çocuğunun üzerinde hak sahibi olmaktan para kazanmaya kadar tonlarca hakkını elinden almıyor.

Bunları bilmenize rağmen ne hakla kadını kadına kırdırmaya çalışırsınız? Ne hakla olmayan husumetler oluşturmak istersiniz? Siz kimsiniz? Bunları komiklik amacıyla bile söylemeye kimsenin hakkı yok.

Kadın kadının düşmanı değil yurdudur. Kadın kadının destekçisidir. Kadın kadının kardeşidir. Kadınlar toplanıp birbirine saldırmaz tam tersine devrim başlatır. 200 yıl önce feminist kadınların başlattığı ateş ile bugünü aydınlatıyor kadınlar. Ve aynı heyecanla bu ateşi büyütüyoruz. Önümüzde kimsenin durmasına izin de vermeyeceğiz.

*Her genellemede olduğu gibi bununda az da olsa istisnalarının olduğunun farkındayım.

İlgili Makaleler

Kapalı