BeylikdüzüGenel

İŞ ARAYAN KADINLARLA İŞVERENLER BEYLİKDÜZÜ’NDE BULUŞTU

Beylikdüzü Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü ile Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığında İŞKUR İl Müdürlüğü ve Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi iştirakçiliğinde geliştirilen İş’te Destek Projesi’nin Eşleştirme Toplantıları, Beylicium AVM’nin 4. Katında gerçekleşti. İş arayan kadın vatandaşlarla işverenleri buluşturan eşleştirme toplantılarında 120 kadın, iş ve sosyal hayatlarına uygun gördükleri meslekler için iş görüşmesi yaptı.

 

Beylikdüzü Belediyesi kadın istihdamına yönelik yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Özellikle kadınların ekonomik hayata katılabilmeleri için projeler geliştiren ve onlara doğru iş başlangıçları için kılavuzluk yapan Beylikdüzü Kariyer Merkezi (BEYKAM) yeni bir adım daha attı. “İstanbul Kalkınma Ajansı Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı” kapsamında desteklenen İşte Destek Projesi’nin son faaliyeti olan Eşleştirme Toplantıları’nda BEYKAM ile koordineli bir çalışma yürütüldü. Beylicium AVM’nin 4. katında yapılan görüşmelerde iş arayan 120 kadın; tekstil, gıda, lojistik, kimya ve elektronik gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin insan kaynakları yetkilileri tarafından mülakata alınarak, iş başvurusu yapmalarına imkan tanındı.

İş’te Destek Projesi ile iş arayan kadınlar ile iş gücü talebi olan işletmeler bir araya getirilerek, kadınlar için işletmeleri ulaşılabilir kılmak ve kadınların istihdam alanına aktif katılımlarını sağlamak amaçlanıyor. İşgücü piyasasında kadın çalışan sayısının artması ile başta bölge ekonomisi olmak üzere ülke ekonomisine katkı sağlanması ve kadınların sosyal hayata aktif katılımlarının artması için adımlar atılıyor. Bu kapsamda projenin sürdürülebilirliği BEYKAM’da bulunan İş’te Destek Birimi ile sağlanıyor.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı