Genel

HAYVANLARA ŞEFKAT SUNAN “BAKIM EVİ” BEYLİKDÜZÜ’NDE AÇILDI

Türkiye’nin en ferah ve en kapsamlı hayvan bakım evi olan Beylikdüzü Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Hayvan Bakım Evi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde açıldı. Donanımlı bir hayvan hastanesinin kurulduğuna dikkat çeken İmamoğlu, hayvan sevgisinin ve ekolojik denge ile canlı yaşamını korumanın Dünya’nın ömrünü uzatacağını belirtti ve tüm gönüllülere merkeze katkı sunmaya davet etti.

14 dönümlük bir alana konumlandırılarak baştan aşağı revize edilen Beylikdüzü Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Hayvan Bakım Evi’nin açılışı yapıldı. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde gerçekleştirilen açılışa Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İl Başkan Yardımcıları, CHP İlçe Başkanı Taşkın Özer ve merkeze katkıda bulunan çok sayıda gönüllü vatandaş ile öğrenciler katıldı. Kurdele kesiminin ardından konuklarla birlikte bakım evini gezen İmamoğlu, donanımlı bir hastane ortamı sunulan merkezdeki; röntgen, ameliyathane, kedi bakım ünitesi ve felçli hayvan bakım ünitesini inceledi. Merkezin gelişmesine destek olan gönüllü bireyler de tek tek sahneye davet edilerek, hayvanseverlere plaketleri takdim edildi. Ardından eğitilmiş köpeklerin şovu büyük bir beğeni ile izlendi.

  “Ekolojik Dengeyi Korursak Dünyanın Ömrünü Uzatırız”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, öncelikle bu noktanın hayvan rehabilitasyon merkezi, geçici barınma alanı olduğuna dikkat çekerek, gerekli bakım süreçlerinden sonra doğal yaşam alanlarına bırakıldıklarını vurguladı. Bilinci üst seviyeye taşıyarak hayvan sahiplendirme konusunda okullarda özel bir çalışma yapmak istediklerini de söyleyen İmamoğlu, yeni neslin hayvan haklarını öğrenmelerine imkan tanımak istediklerini belirtti. İmamoğlu, “Şehrin en önemli sıkıntısı vahşi bir şekilde büyümemiz ve doğal yaşama zarar vermemiz. Halbuki ekolojik dengeyi korursak dünyanın da ömrünü uzatmış oluruz.” diyerek canlı yaşamı ile barışık olmanın önemine değindi.

   “Burası Vicdanlı, İnsancıl Bir Yer”

Merkeze katkı sunan gönüllü vatandaşların ve çalışanların haklarının ödenmeyeceğini söyleyen İmamoğlu, “Bu sorumluluk toplumsal olmalı. 1, 5 sene önce Veterinerlik hizmetlerini müdürlük kurarak daha da ciddileştirdik. Bu merkezimizi daha da iyi hale getireceğiz. Örnek olmaya devam edecek. Bugün Dünya Hayvanları Koruma Günü. Bu merkeze ne katkı sunabilirim diye düşünmenizi çok isteriz. İnsan olmak, insancıl olmak, vicdanlı olmak çok mühim. Burası da böyle bir yer.” diye konuştu.

  “Parkın Adını Müezza Koyacağız”

İnsanlar örnek alsınlar diye Mustafa Kemal Atatürk’ün köpeği ile olan anlarının fotoğraflarını merkeze astıklarını da konuşmasına ekleyen İmamoğlu, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in çok sevdiği bir kedisi varmış. Adı “Müezza”. Biz yanımızdaki parkın adını Müezza koyacağız ki birçok insan aslında inancımızın da hayvanları koruma konusunda ne kadar duyarlı olduğumuzu unutmasın. Örnek alınan merkezler geliştirmek ve büyütmek adına sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum. Emeği geçen, sürece bir tuğla koyan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

  “Yaklaşık 1000 Hayvana Hizmet Veriliyor”

Sokak hayvanlarının yaşam hakkını korumaya ve iyileştirmeye yönelik faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyerek ilçe sokaklarında yaşayan sevimli hayvan dostlarımıza bakım, tedavi ve sahiplendirme hizmeti veren Türkiye’nin en ferah ve en kapsamlı hayvan bakım evinde
röntgen, kan sayım cihazı, biyokimya analizatörü, kedi ve köpek ameliyathanesi, küçük hayvanlar tedavi ünitesi ve yoğun bakım ünitesi gibi donanımlı bir hastane ortamı kuruldu. 1000’e yakın hayvanın bulunduğu Merkezde, hayvanların ısınması için de son teknoloji ısıtma sisteminin oluşturuldu, yeni yapılan mutfak bölümünde ise günlük 4,5 ton yemek hazırlanıyor.

İlgili Makaleler

Kapalı