Beylikdüzü

Galeri Beylikdüzü Sanat Buluşmaları

Galeri Beylikdüzü Sanat Buluşmaları devam ediyor. Sanat söyleşileri etkinliğinde bu kez genç ressam Maria Roza, etkinlik kapsamında genç sanatseverlerle buluştu.

İstanbul’un yeni sanat mekanlarından biri olan Galeri Beylikdüzü Sanat Buluşmaları devam ediyor. Sanat söyleşileri etkinliğinde bu kez genç ressam Maria Roza, etkinlik kapsamında genç sanatseverlerle buluştu.

Maria Roza, genç bir sanatçı olarak İstanbul’da açtığı ilk kişisel sergisi olan “Paralel Hayvanlar” isimli sergisine esin kaynağı olan hayvanlarla olan ilişkisini anlattı.

Galeri Beylikdüzü ’nde sanat buluşmaları devam ediyor.

Sanat Söyleşileri etkinliğinde genç sanatseverlerle buluşan ressam Maria Roza, İstanbul’da açtığı ilk kişisel sergisi olan “Paralel Hayvanlar” isimli sergisine esin kaynağı olan hayvanlarla olan ilişkisini anlattı.


ressam Maria Roza

Sanat serüveninde yaşadığı zorlukları genç sanatçılara aktaran Roza, iç içe büyüdüğü hayvanlarla arasındaki bağı vurgulamak için bu ismi seçtiğini söyledi. Roza, “Benim hayatımda hayvanlar çok önemli bir yere sahip. Çocukluğum onlarla birlikte geçti. Bunlara bir anlam yükleyerek eserlerimi oluşturdum. Aslında onları onurlandırmak istedim. Eserlerimde yalnız bir kadın yer alıyor. Bu yalnızlığı oradaki hayvanlar gideriyor” diye konuştu.

Genç sanatçı adaylarının sorularını da yanıtlayan Roza, Galeri Beylikdüzü’ ndeki etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı