Bize Takılanlar

Eski Sevgiliyi Unutturacak Öneriler

Malesef üzücü olan oldu ve sevgilinizden ayrıldınız. asıl iş bundan sonra başlıyor di mi . İşte beyninizden eski sevgilinizden kalanları silmenizi kolaylaştıracak öneriler beylikduzu.com da…

İçinizde hiçbir şeyi saklamayın

Ayrılık sonrası tüm üzüntünüzü içinize atmak yerine bunları yakınlarınızla paylaşın. İçinizde biriken duyguları anlattıkça stresten uzaklaştığınızın ve rahatladığınızın farkına varacaksınız. Unutmayın, en yakınlarımız bu tip durumlar için her zaman yanımızda!

Bol bol Spor yapın

Ayrılığın üzerinizde yarattığı ağır stresli süreci spor yaparak hafifletebilirsiniz. Fit bir vücuda sahip olurken stresten de tamamen arınmış olursunuz. Eğer ağır tempolu sporlardan hoşlanmıyorsanız yoga derslerine katılarak ruhunuzu olumsuz düşüncelerden arındırabilirsiniz.

Bir listeniz olsun

Eski sevgilinizi neden hayatınızdan çıkarmanız gerektiğini ve size yaşattığı olumsuz şeyleri gözünüzün önüne getirin ve bir liste yapın. Bu listeyi yaparken tamamen gerçekçi olun. Listeyi yazmayı bitirdiğinizde göreceğiniz sebepler onu unutmanız için daha bilinçli davranmanıza yardımcı olacaktır.

Hayatınızda yeni birileri olsun

Ayrılık sonrası zamanınızın çoğunu eski sevgilinizi düşünerek geçirmek yerine farklı ortamlara katılın ve yeni insanlarla takılmaya başlayın. Tamamen yepyeni bir ilişkiye başlayın demiyoruz. Ancak yeni birileriyle takılmaya başladığınızda denizde daha çok balık olduğunun farkına varacaksınız!

Tatile çıkın

Mali durumunuz ve çalışma koşullarınız el veriyorsa, küçük bir tatile çıkmayı deneyebilirsiniz. Rahatlamak ve tüm sıkıntılardan arınmak için huzur dolu bir kafa tatili size iyi gelecektir.

Anıları ortadan kaldırın

Eski sevgilinizi gerçekten unutmak istiyorsanız, işe ilk olarak onu hatırlatan şeyleri ortadan kaldırmakla başlayabilirsiniz. Cep telefonu numarasını silin, sizde kalan eşyalarını atın, özel anıların olduğu fotoğraf albümlerini ortadan kaldırın. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarından da onu takip etmeyi bırakın. Kısacası onu hatırlatan her şeyi gözünüzün önünden yok edin.

Görünüşünüzü yenileyin

Ayrılığın ardından yepyeni bir hayatın kapıları sizin için açılacak. Bu döneme daha mutlu başlamak için yeniliğe ilk olarak kendinizden başlayın. Uzun süredir aynı model kullandığınız saçlarınızı farklı bir modelde kestirin ya da rengini değiştirin. Kendinize odaklanın ve iyi hissedene kadar küçük değişikliklerden yardım alın.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı