GenelSiyaset

Erdoğan: Benim milletim size en güzel dersi 30 Mart’ta verdi

Almanya’nın Köln kentinde Recep Tayyip Erdoğan Türklere konuşma yaptı.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) kuruluşunun 10’uncu yıldönümü etkinliğinin yapıldığı Lanxess Arena Spor Salonu’nda konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Sevgili kardeşlerim, Türkiye Cumhuriyeti’nin Almanya Federal Cumhuriyeti’nin değerli vatandaşları, değerli katılımcılar sizleri en kalbi duygularımla hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Allah’ın selamı, rahmeti, bereketi hepimizin üzerine olsun. Üzerimdeki bir emaneti bugün bir kere daha sizlere emanetim sahiplerine teslim etmek istiyorum.

Ülkemdeki bazı medya ile bunların anında koordine olması çok anlamlıydı. Yarın Almanya’da Avrupa Parlamentosu ile ilgili seçimler var. Tayyip Erdoğan’a saldırmakla buradan farklı yerlere oy devşiremezsin. Veyahut da Türkiye’deki Gezi olaylarında, 17 Aralık’ta, 25 Aralık’ta hopladınız oturdunuz. Benim milletim size en güzel dersi 30 Mart’ta verdi. Kardeşlerim eğer demokrasiye inanıyorsak, sandıktan çıkan neticeye saygımız varsa o zaman Türk milletinin verdiği karara da saygınız olacak. Benim ülkemin halkının verdiği kararı bir yerlerin onaylamasına ihtiyacımız yok.

İlgili Makaleler

Kapalı