DünyaGenelKültür-Sanat

Coco Chanel’den Önce (Coco Before Chanel) İncelemesi

Spoilerlı Film İncelemesi

Filmi izlemeden önce kötü bir talih ile filmin Gabriel Chanel’in iş hayatındaki başarılarından çok ilişkilerindeki başarısızlıkları anlattığını öğrendiğimde çok üzülmüştüm. Kendisi ile alakalı kaliteli veya kalitesiz fark etmeksizin çok fazla içerik yok. Bunların da kaliteli olanının bu şekilde hayatının en az ilham alınabilecek kısmı ile ilgili olması üzdü açıkçası.

Filmin kendisine gelirsek beklediğimden çok daha az iş hayatındaki zorlanmalarından, nasıl bir kadın olarak ad yapana kadar çabaladığından ve ön yargılar ile karşılaştığından bahsedildi. Daha çok sevgilisi/metresi olan kişiler, onların Chanel’e olan etkileri ve bağlantılarından dem vuruldu. Bir kez daha başarı için networkün ne kadar kıymetli olduğunu görmüş olduk.

Sanatsal bir film kesinkes diyemeyiz ama yaratılan atmosfer öyle. Biraz kır havası görmek ve Fransızca duymak bunları yaparken de çok başarılı bir kadının özel yaşamını izlemek isterseniz bakabileceğiniz bir film. Ben filmi izlerken Ramazan’daydık bundan kaynaklı daha su gibi akmış olabilir tabii.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı