GenelSiyaset

CHP Seçim Hükümetinde yer almayacak.

CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, “Türkiye ateş çemberine döndü. Türkiye’yi 13 yıldır yönetenler hiç sorumlulukları yokmuş gibi gündemlerini saraya kilitlemişler. Yok sarayın adresini biliyormuş, yok bilmiyormuş, varsa saray, yoksa saray… Yere batsın senin sarayın” dedi.

Koç, CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, “Türkiye’nin bugün acılar yaşarken, ülkenin Cumhurbaşkanı’nın, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir sorumsuzluk içinde hareket ettiğini” belirterek, şöyle konuştu:

“Bir tarafta gencecik fidanlar birer birer toprağa düşüyor, diğer tarafta bu ülkenin Cumhurbaşkanı çıkmış, muhtarlara fıkra anlatıyor. Azıcık edebi, izanı olan bir insan, millet bu acıları yaşarken böyle davranabilir mi? Türkiye yanıyor. Bugün kamu güvenliğinin içi boşaltılmışsa, terör bir veba gibi bütün ülkeye yayılmışsa böyle bir fırtınanın içinde bizler Cumhurbaşkanı’nın ağzından neleri konuşuyoruz, tartışıyoruz; tam bir ibret. 13 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor? Bu ülkede hükümet sorumluluğu kimde? Kimler PKK ile pazarlık masasına oturdular? Kimler kendi hırsları, beklentileri için bu milletin birliği üzerinden pazarlık yaptılar? Hiç sana dokunmuyor mu bu sözler Cumhurbaşkanı? Bu kaosu yaratan sensin, baş sorumlu sensin. Türkiye ateş çemberine döndü. Türkiye’yi 13 yıldır yönetenler hiç sorumlulukları yokmuş gibi gündemlerini saraya kilitlemişler. Yok sarayın adresini biliyormuş, yok bilmiyormuş, varsa saray, yoksa saray… Yere batsın senin sarayın! PKK’nın ileri gelenleriyle silah bırakmadan hukuk devleti kurallarını çiğneyerek pazarlık yapan sensin. PKK’nın şehir yapılanmalarına göz yuman sensin, senin yönetimin. Türkiye’nin birliğini, kardeşliğini, huzurunu adeta rehin vererek kirli pazarlık sürecini yürüten sensin. Uyarılar, eleştiriler, iyi niyetli tespitler yapılınca da ‘Bunlar çözüme karşı, bunlar kandan besleniyorlar’ iftirasını yayan yine sen ve senin kadroların. Açık söylüyoruz, tek bir kişi kendi korkularıyla, yetersizlikleriyle, ihtiraslarıyla, kirli tertip ve planlarıyla koskoca bir ülkeyi rehin almış durumdalar. Bu Cumhurbaşkanı Türk milletinin vicdanında bir ibret noktası olarak kalacaktır.”

İlgili Makaleler

Kapalı