BeylikdüzüGenel

BEYLİKDÜZÜ’NÜN YETENEKLİ ÇOCUKLARI AMERİKA’DA KENDİLERİNİ TANITTI

 Geleceğin bilim adamları Beylikdüzü’nden çıkıyor. Yaşar Acar Fen Lisesi öğrencileri yaptıkları robot ile 2. kez yarışmaya katıldı. Amerika’nın Wisconsin Eyaleti’nin Milwaukee şehrinde gerçekleşen First Robotics Competition adlı yarışmaya katılan gençler, ülkeye döndüklerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu  ziyaret ederek deneyimlerini anlattı, verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

 

Beylikdüzü Yaşar Acar Fen Lisesi öğrencileri, yeteneklerini Amerika’ya taşıdı. Dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan “First Robotics Competition” adlı yarışmaya bu yıl Amerika’nın Wisconsin Eyaleti’nin Milwaukee şehrinde katılan gençler, 2. kez yeteneklerini yurtdışına taşımış oldu. 24 farklı ülkeden gelen 53 takımın yarıştığı robot yarışmasında kendilerini ve yeteneklerini tanıtma fırsatı bulan Yaşar Acar Fen Lisesi Mekatronik Kulübü öğrencileri, ülkeye döndüklerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

Öğrencileri Tebrik Etti

 

  1. ve 10. sınıf öğrencileri Vedat Emirci, Enes Can Güven, Alp Eren Çelik, Burak Öztunç, Musab Kaan Yamak, Bertuğ Serhan Çelebi, İpek Osmanoğlu, İpek Köseoğlu, Sibel Namlı ve takım mentorundan oluşan kulüp, 10 kişi olarak gittikleri Amerika’da birçok farklı çalışmayı da canlı olarak görme fırsatı bularak, tecrübe edinmiş oldu. Başkan İmamoğlu’nu makamında ziyaret eden öğrenciler, bu tip çalışmalara meraklı olan yaşıtlarının kulüplerini ziyaret etmeleri için davette bulundular. İmamoğlu da, “Başarılı öğrencilerin hayata kaliteli bir eğitimle hazırlanması önemli. Hepinizin yeteneğini ve azmini tebrik ediyorum. Umarım her zaman birçok farklı başarıyla Beylikdüzü ismi dünyada duyulur .” dedi ve gençlere Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk adlı kitabını hediye etti.

 

İlgili Makaleler

Kapalı