GenelKültür-Sanat

BEYLİKDÜZÜ’NDE 5. GELENEKSEL GAZİANTEP GÜNLERİ BAŞLIYOR

Beylikdüzü 5. Geleneksel Gaziantep Yemek, Sanat ve Kültür Günleri, Beylikdüzü Belediyesi ve İstanbul Avrupa Yakası Gaziantepliler Derneği işbirliği ile 22-25 Eylül tarihleri arasında Büyükşehir Mahallesi Eski Beylik Pazarı alanında gerçekleşecek. Beylikdüzü ilçesi ile özdeşleşen bu etkinlik sayesinde yöreye özgü lezzetler, kültürel öğeler ve çeşitli gösteriler vatandaşla buluşacak.

Türkiye’nin eşsiz bölgelerden birini anlatan Beylikdüzü 5. Geleneksel Gaziantep Yemek, Sanat ve Kültür Günleri 22 Eylül’de Büyükşehir Mahallesi Eski Beylik Pazarı alanında başlıyor. 25 Eylül’e kadar devam edecek etkinliğin açılış töreni ise 22 Eylül Saat 18.30’da Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımı ile gerçekleşecek.

Etkinlikte Gaziantep’in mutfağı, yöresel özellikleri sergilenecek, tiyatro oyunları gösterileri de olacak. Gaziantep’in ruhunu yansıtan ve yörenin kendine has kültürünün tanıtan etkinlik, beş yıldır ülkenin doğusu ile batısını buluşturuyor. Etkinliğe, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra birçok önemli protokol katılımı da olacak. Başkan İmamoğlu,  Geleneksel Gaziantep Yemek, Sanat ve Kültür Günleri’nin bölgeye yerel bir ruh kattığını ifade ederek, “Yöresel zenginliklerimizi ilçeye taşıyarak halkımıza farklı bir ortam sunuyoruz. Her şeyden önce kültürlerin birliğini ve dayanışma ruhunu bu tezgahlarda hissetmiş oluyoruz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı