BeylikdüzüGündem

BEYLİKDÜZÜ RAMAZAN BAYRAMI’NA HAZIR

Beylikdüzü Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi tüm çalışmalarını tamamlayarak kenti bayrama hazırladı. Kabristanların çevresi ve caddelerde temizlik çalışmaları yapılırken, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sosyal incelemeler sonucu tespit edilen ihtiyaç sahibi çocuklar bayramlık kıyafetlerine kavuştu. Belediye binası bahçesinde çalışma arkadaşlarıyla bir araya gelerek 1 Mayıs İşçi Bayramı ve Ramazan Bayramı’nı kutlayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bu yıl Ramazan ayını, giderek ağırlaşan yaşam koşullarında karşıladık. En temel ihtiyaçlara erişmekte sıkıntı çekilen bir dönemde Beylikdüzü Belediyesi olarak halkımızın yanında olmak için canla başla çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Beylikdüzü Belediyesi Ramazan Bayramı öncesi ilçede hazırlıklarını tamamladı. Kenti bayrama hazırlayan belediye ekipleri, şehitlikleri ve kabristanları bayram ziyaretlerine hazır hale getirmek için  çalışmalarını titizlikle sürdürdü. Meydan, cadde ve sokaklarda temizlik çalışmalarını özenle yapan ekipler tarafından ayrıca bayram öncesi ilçede bulunan tüm camilerde kapsamlı bir temizlik çalışması başlatıldı. Bakım ve temizlik çalışmalarının yanı sıra her yıl olduğu gibi bu yıl da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi 3 bin 500 çocuğa bayramlık kıyafetleri ulaştırıldı.

“Evlere misafir, dertlere ortak olduk”

Ramazan Bayramı öncesi son iş gününde belediye binası bahçesinde çalışma arkadaşlarıyla bir araya gelerek 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı da kutlayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bu yıl Ramazan ayını, giderek ağırlaşan yaşam koşullarında karşıladık. En temel ihtiyaçlara erişmekte sıkıntı çekilen bir dönemde Beylikdüzü Belediyesi olarak halkımızın yanında olmak için canla başla çalışıyoruz. Bu ay Ramazan’ın yücelttiği dayanışma ruhu etrafında kenetlendik ve erzak, sıcak yemek destekleriyle komşularımızın yanında olduk. Evlere misafir, dertlere ortak olduk. Halkımızla kalabalık iftar sofralarında buluştuk. Ramazan etkinliklerinde bir nebze olsun kaygılarımızdan uzaklaştık, yeniden bir arada olmanın sevincini yaşadık. Bu mübarek ayda yükselen dayanışmayı Beylikdüzü’nde daha da güçlendirerek, zor günleri beraber atlatacağız. Ramazan Bayramı’nın evlerinize bereket, sağlık ve umut getirmesini diliyorum.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Kapalı